Pededonti Diş Protez Teknikeri ne iş yapar,nedir,nasıl olunur,maaşı-2018

Pededonti Diş Protez Teknikeri ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.
Pededonti Diş Protez Teknikeri

: YARDIMCI PROFESYONEL MESLEK MENSUPLARI
: YAŞAM BİLİMLERİ VE SAĞLIK İLE İLGİLİ YARDIMCI PROFESYONEL MESLEK MENSUPLARI
: SAĞLIK İLE İLGİLİ YARDIMCI PROFESYONEL MESLEK MENSUPLARI (HEMŞİRELİK HARİÇ)
: Diş hekimi yardımcıları
Gereken Minimum Eğitim Düzeyi : Önlisans
:
-Hekimin aldığı ölçüye göre diş eksikliklerini ve diş dizilimindeki çarpıkları düzeltmek amaçlı protez ve apreyleri yapan kişidir.

:

III. GÖREV VE İŞLEMLER: Pededonti Diş Protez Teknikeri, İşletmenin genel çalışma prensipleri doğrultusunda, araç, gereç ve ekipmanları etkin bir şekilde kullanarak, işçi sağlığı, iş güvenliği ve çevre koruma düzenlemelerine ve mesleğin verimlilik ve kalite gereklerine uygun olarak:a. Hekimin planladığı modele göre gerekli bükümleri (çelik teli dişlere göre pensler yardımıyla) yapmak,b. Protez malzemesi hazırlamak,c. Tesviye ve plisaj işlemini yapmak,d. Hastadaki diş eksikliğine göre sabit veya hareketli protez yapmak,e. Dişlerini sıkan hastalar için spliht adı verilen diş koruyucu yapmak,f. Dişleri erken çekilen çocuklar için diş yerinin kaybolması için yer tutucu apreyi yapmak,g. Çenelerdeki diş çarpıklıkların düzeltilmesi için yapılan apreyi hazırlamak, vb. görev ve işlemleri yerine getirir.

Mesleğin İşgücü Piyasasındaki durumunu mu merak ediyorsunuz? İşkur’un İş ilanlarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.


Kaynak: İşkur
Aşağıdaki Sorularla ilgili olarak bilgi ve tecrübelerinizi en aşağıya yorum yazarak paylaşabilirsiniz.Unutmayalım ki bilgi paylaşarak çoğalır.
Hangi okul mezunları Pededonti Diş Protez Teknikeri olabilir,
Pededonti Diş Protez Teknikeri mesleğinin zorlukları,
Pededonti Diş Protez Teknikeri nerelerde çalışabilir,
Pededonti Diş Protez Teknikeri mesleğinin ilerleme olanakları nelerdir,
Pededonti Diş Protez Teknikeri nedir,
Pededonti Diş Protez Teknikeri ne iş yapar,
Pededonti Diş Protez Teknikeri nasıl olunur,
Pededonti Diş Protez Teknikeri maaşı,
Pededonti Diş Protez Teknikeri çalışma koşulları,
Pededonti Diş Protez Teknikeri meslek tanımı,
Pededonti Diş Protez Teknikeri görevi

Şu an Okuduğunuz Meslek

Pededonti Diş Protez Teknikeri ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Önceki Meslek

Pazarlamacı ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Sonraki Meslek

Pedodonti Öğretim Üyesi ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir