Pedodonti Uzmanı ne iş yapar,nedir,nasıl olunur,maaşı-2018

Pedodonti Uzmanı ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.
Pedodonti Uzmanı

: PROFESYONEL MESLEK MENSUPLARI
: YAŞAM BİLİMLERİ VE SAĞLIK İLE İLGİLİ PROFESYONEL MESLEK MENSUPLARI
: SAĞLIK İLE İLGİLİ PROFESYONEL MESLEK MENSUPLARI (HEMŞİRELİK HARİÇ)
: Diş hekimleri
Gereken Minimum Eğitim Düzeyi : Lisans
:
0-16 yaş arası çocuklarda, ağız diş sağlığı ile ilgili muayene, teşhis, tedavi, dolgu ve koruyucu işlemlerini yapma bilgi ve becerisine sahip nitelikli kişidir.

:

III. GÖREV VE İŞLEMLER: Pedodonti Uzmanı, İşletmenin genel çalışma prensipleri doğrultusunda, araç, gereç ve ekipmanları etkin bir şekilde kullanarak, işçi sağlığı, iş güvenliği ve çevre koruma düzenlemelerine ve mesleğin verimlilik ve kalite gereklerine uygun olarak:a. Dişteki çürük kısmı temizlemek, dolgu ile tedavi etmek,b. Çocuklarda düşme yada çarpma sonucunda dişlerde meydana gelen diş ve çevre doku kayıplarının tedavisini yapmak,c. Çürük sebebiyle dolgu yapılamayacak olan, sallanan, düşme aşamasına gelmesine rağmen yerinde kalan, diş etinde iltihap oluşturan dişlerin çekimini yapmak,d. Diş üzerinde oluşan bakteri plağı ve diş taşını temizlemek,e. Ağız ve diş bakımı yöntemlerini anlatmak,f. Dişlerin çiğneyici yüzeylerindeki girinti çıkıntılarda yiyecek birikimine bağlı çürük oluşumunu önlemek için bu bölgeleri fissör örtüsü ile doldurmak,g. Süt ve daimi dişlerde kanal tedavilerini yapmak,h. Diş çürüğünden korunmak amacıyla flörür uygulamalarının öğretilmesini sağlamak,i. Erken süt dişi çekimine bağlı olarak oluşan yer kayıplarını önlemek için yer tutucularını yapmak,j. Çok sayıda diş eksiği olan çocukları protetik rehabilitasyonun sağlamak,k. Engelli çocukların ağız ve diş sağlığı problemlerinin giderilmesini yapmak. vb. görev ve işlemleri yerine getirir.

Mesleğin İşgücü Piyasasındaki durumunu mu merak ediyorsunuz? İşkur’un İş ilanlarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.


Kaynak: İşkur
Aşağıdaki Sorularla ilgili olarak bilgi ve tecrübelerinizi en aşağıya yorum yazarak paylaşabilirsiniz.Unutmayalım ki bilgi paylaşarak çoğalır.
Hangi okul mezunları Pedodonti Uzmanı olabilir,
Pedodonti Uzmanı mesleğinin zorlukları,
Pedodonti Uzmanı nerelerde çalışabilir,
Pedodonti Uzmanı mesleğinin ilerleme olanakları nelerdir,
Pedodonti Uzmanı nedir,
Pedodonti Uzmanı ne iş yapar,
Pedodonti Uzmanı nasıl olunur,
Pedodonti Uzmanı maaşı,
Pedodonti Uzmanı çalışma koşulları,
Pedodonti Uzmanı meslek tanımı,
Pedodonti Uzmanı görevi

Şu an Okuduğunuz Meslek

Pedodonti Uzmanı ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Önceki Meslek

Pedodonti Öğretim Üyesi ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Sonraki Meslek

Pekmez İmal İşçisi ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir