Periodontoloji Uzmanı ne iş yapar,nedir,nasıl olunur,maaşı-2018

Periodontoloji Uzmanı ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.
Periodontoloji Uzmanı

: PROFESYONEL MESLEK MENSUPLARI
: YAŞAM BİLİMLERİ VE SAĞLIK İLE İLGİLİ PROFESYONEL MESLEK MENSUPLARI
: SAĞLIK İLE İLGİLİ PROFESYONEL MESLEK MENSUPLARI (HEMŞİRELİK HARİÇ)
: Diş hekimleri
Gereken Minimum Eğitim Düzeyi : Lisans
:
Diş destek dokularının hastalıkları ve koruyucu ve iyileştirici tedavisini yapma bilgi ve becerisine sahip nitelikli kişidir.

:

III. GÖREV VE İŞLEMLER: Periodontoloji Uzmanı, İşletmenin genel çalışma prensipleri doğrultusunda, araç, gereç ve ekipmanları etkin bir şekilde kullanarak, işçi sağlığı, iş güvenliği ve çevre koruma düzenlemelerine ve mesleğin verimlilik ve kalite gereklerine uygun olarak:a. Kök yüzeyi düzleştirme işlemi yapmak için tedavi öncesi çalışılacak alana lokal anestezi uygulamak,b. Diş eti hastalığına neden olan plak ve diş taşlarını temizlemek,c. Diş taşı temizliği ve kök yüzeyi düzleştirmede ultrasonik aletler ve elektrikle çalışan hava basıncı ve yıkama sistemi cihazı kullanmak,d. Diş atıklarının temizleyici el aletlerini keskin yüzeyli dişe yaslanarak diş yüzeyindeki atıkları temizlemek,e. Genetik hastalık ya da travma nedeniyle şekli bozuk diş etlerini düzeltmek,f. Ağız hijyeninin sağlanması konusunda hastaları bilgilendirmek,g. Diş etlerinin uyuşturulması için lokal anestezi yapmak,h. Diş eti enfeksiyonlarını cerrahi olamayan yöntemlerle tedavi etmek,i. Diş eti iltihabını lokal anestezi altında cerrahi yöntemle tedavisini yapmak,j. Çekilmiş diş kökü yerine çene kemiği içine implant uygulamak. vb. görev ve işlemleri yerine getirir.

Mesleğin İşgücü Piyasasındaki durumunu mu merak ediyorsunuz? İşkur’un İş ilanlarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.


Kaynak: İşkur
Aşağıdaki Sorularla ilgili olarak bilgi ve tecrübelerinizi en aşağıya yorum yazarak paylaşabilirsiniz.Unutmayalım ki bilgi paylaşarak çoğalır.
Hangi okul mezunları Periodontoloji Uzmanı olabilir,
Periodontoloji Uzmanı mesleğinin zorlukları,
Periodontoloji Uzmanı nerelerde çalışabilir,
Periodontoloji Uzmanı mesleğinin ilerleme olanakları nelerdir,
Periodontoloji Uzmanı nedir,
Periodontoloji Uzmanı ne iş yapar,
Periodontoloji Uzmanı nasıl olunur,
Periodontoloji Uzmanı maaşı,
Periodontoloji Uzmanı çalışma koşulları,
Periodontoloji Uzmanı meslek tanımı,
Periodontoloji Uzmanı görevi

Şu an Okuduğunuz Meslek

Periodontoloji Uzmanı ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Önceki Meslek

Periodontoloji Öğretim Üyesi ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Sonraki Meslek

Personel Uzmanı ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir