Tahkimatçı ne iş yapar,nedir,nasıl olunur,maaşı-2018

Tahkimatçı ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.
Tahkimatçı

: SANATKARLAR VE İLGİLİ İŞLERDE ÇALIŞANLAR
: MADEN ÇIKARIMI VE İNŞAATLA İLGİLİ İŞLERDE ÇALIŞAN SANATKÂRLAR
: MADENCİLER, ATEŞLEYİCİLER, TAŞ KESİCİLER VE OYMACILAR
: Madenciler ve taşocağı çalışanları
Gereken Minimum Eğitim Düzeyi : İlköğretim
:
Tahkimatçı, kendi başına ve belirli bir süre içerisinde, yeraltı maden ocaklarında, sürülen galerilerde ve/veya ayaklarda emniyeti sağlamak için gerekli tahkimat işlemlerini yapma bilgi ve becerisine sahip nitelikli kişidir.

:

Tahkimatçı , işletmenin genel çalışma prensipleri doğrultusunda, araç, gereç ve ekipmanları etkin bir şekilde kullanarak, işçi sağlığı, iş güvenliği ve çevre koruma düzenlemelerine ve mesleğin verimlilik ve kalite gerekliliklerine uygun olarak

Sarmaları kontrol etmek, arızalı tahkimatı sağlamlaştırmak, ek sarma çekmek, rample teli ile taban sarması çekmek, iki sarma arasına belleme çekmek, oluğu önceki haveden arın havesine çekmek ve domuz damı yapmak vb. gibi ayakta ağaç tahkimatı işlemlerini yapmak,
Sürenleri kontrol etmek, kaymış direkleri yerine çekmek ve ek süren çekmek vb gibi ayakta demir tahkimat işlemlerini yapmak,
Tavanı göçmeye terketmek, sarma direklerini yıkmak, domuz damının arkasına rample ile dolgu yapmak, dinamit deliklerinin martoperforatörle açmak, dinamit patlatıldıktan sonra göçüğü kontrol etmek ve tahkimatları kontrol etmek vb. gibi domuz damının arkasındaki tavanı göçertme işlemlerini yapmak
Bağların boyunduruk ve yan direklerini kontrol etmek
Ara bağ çekmek
Bağların arasına kilit çekmek,
Bağ direklerinin arasına taban kilidi çekmek,
İngiliz kilidi çekmek, vb. görev ve işlemleri yerine getirir.

Mesleğin İşgücü Piyasasındaki durumunu mu merak ediyorsunuz? İşkur’un İş ilanlarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Kaynak: İşkur
Aşağıdaki Sorularla ilgili olarak bilgi ve tecrübelerinizi en aşağıya yorum yazarak paylaşabilirsiniz.Unutmayalım ki bilgi paylaşarak çoğalır.
Hangi okul mezunları Tahkimatçı olabilir,
Tahkimatçı mesleğinin zorlukları,
Tahkimatçı nerelerde çalışabilir,
Tahkimatçı mesleğinin ilerleme olanakları nelerdir,
Tahkimatçı nedir,
Tahkimatçı ne iş yapar,
Tahkimatçı nasıl olunur,
Tahkimatçı maaşı,
Tahkimatçı çalışma koşulları,
Tahkimatçı meslek tanımı,
Tahkimatçı görevi

Şu an Okuduğunuz Meslek

Tahkimatçı ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Önceki Meslek

Tahin Ustası ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Sonraki Meslek

Tahlisiyeci (Kurtarıcı) (Maden Ocağı) ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir