Tandır Ocağı Ustası ne iş yapar,nedir,nasıl olunur,maaşı-2018

Tandır Ocağı Ustası ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.
Tandır Ocağı Ustası

: SANATKARLAR VE İLGİLİ İŞLERDE ÇALIŞANLAR
: MADEN ÇIKARIMI VE İNŞAATLA İLGİLİ İŞLERDE ÇALIŞAN SANATKÂRLAR
: KABA İNŞAAT İLE İLGİLİ İŞLERDE ÇALIŞAN SANATKÂRLAR
: Tuğla ve taş duvar örücüler
Gereken Minimum Eğitim Düzeyi : Okur Yazar
:
Killi toprağı çeşitli işlemlerden geçirerek yere kazılan bir çukurda tandır ocağı imal eden kişidir.

:

Tandır Ocağı Ustası; işletmenin genel çalışma prensipleri doğrultusunda, araç, gereç ve ekipmanları etkin bir şekilde kullanarak, işçi sağlığı, iş güvenliği ve çevre koruma düzenlemelerine ve mesleğin verimlilik ve kalite gereklerine uygun olarak: a) Killi toprağı taşıyarak atölyeye getirmek,

Toprağa su katarak karıştırmak ve tandır sıvasını hazır hale getirmek,
Bir süre kapalı bir alanda bekletmek, d) Taban çamurunu gereken kalınlıkta dökmek, hamur şeklinde elle yuvarlayarak bir sıra daire şeklinde gavı tabanın üzerine koymak
Hazırlanan yapıyı kurumaya bırakmak
Sonra tekrar merdane kalınlığında çamuru yuvarlayarak bu yapının üzerine koymak, yapılan işlemi tekrar ederek tandırı oluşturmak,
Oluşturulan tandırı kurumaya bırakmak, belli aralıklarla tandırın iç yüzeyini killi topraktan yapılan çamurla sıvamak, vb. görev ve işlemleri yerine getirir.

Mesleğin İşgücü Piyasasındaki durumunu mu merak ediyorsunuz? İşkur’un İş ilanlarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Kaynak: İşkur
Aşağıdaki Sorularla ilgili olarak bilgi ve tecrübelerinizi en aşağıya yorum yazarak paylaşabilirsiniz.Unutmayalım ki bilgi paylaşarak çoğalır.
Hangi okul mezunları Tandır Ocağı Ustası olabilir,
Tandır Ocağı Ustası mesleğinin zorlukları,
Tandır Ocağı Ustası nerelerde çalışabilir,
Tandır Ocağı Ustası mesleğinin ilerleme olanakları nelerdir,
Tandır Ocağı Ustası nedir,
Tandır Ocağı Ustası ne iş yapar,
Tandır Ocağı Ustası nasıl olunur,
Tandır Ocağı Ustası maaşı,
Tandır Ocağı Ustası çalışma koşulları,
Tandır Ocağı Ustası meslek tanımı,
Tandır Ocağı Ustası görevi

Şu an Okuduğunuz Meslek

Tandır Ocağı Ustası ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Önceki Meslek

Tamirci-Makinist (Yüksek Fırın, Çelikhane, Haddehane ve Yardımcı Tesisler) ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Sonraki Meslek

Tanker İmalat Ustası ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir