Yakın Koruma(Bodyguart) ne iş yapar,nedir,nasıl olunur,maaşı-2018

Yakın Koruma(Bodyguart) ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.
Yakın Koruma(Bodyguart)

: HİZMET VE SATIŞ ELEMANLARI
: KİŞİSEL HİZMETLER VE KORUMA HİZMETLERİ VEREN ELEMANLAR
: KORUMA HİZMETLERİNDE ÇALIŞANLAR
: Başka yerde sınıflandırılmamış koruma hizmetlerinde çalışanlar
Gereken Minimum Eğitim Düzeyi : İlköğretim
:
Önemli kişileri, V.I.P. (Very Important Person) yaya, araçlı, seyir hallerinde, iş ve ikamet adreslerinde, hayatını, vücut bütünlüğünü bilinen ve muhtemel gelebilecek tüm tehlikelere karşı koruyan, savunan kişidir.

:

Yakın Koruma(Bodyguart), İşletmenin genel çalışma prensipleri doğrultusunda, araç, gereç ve ekipmanları etkin bir şekilde kullanarak, işçi sağlığı, iş güvenliği ve çevre koruma düzenlemelerine ve mesleğin verimlilik ve kalite gereklerine uygun olarak:a. Korunacak kişi hakkında ön bilgi almak,b. Gelebilecek olan muhtemel tehditler hakkında önlemler almak,c. Diğer koruma görevlileri ile irtibatta olmak,d. Kişi açık alanda iken sürekli gözetleme yapmak,e. Araç takiplerinde eşlik etmek,f. Gerektiğinde yakın koruma teknikleri kullanmak,g. Olası bir saldırıda kişiyi korumak,h. Koruma için istihbarat toplamak, toplanılan istihbaratları değerlendirmek,i. Gerektiğinde kolluk kuvvetlerine bilgi vermek, vb. görev ve işlemleri yerine getirir.

Mesleğin İşgücü Piyasasındaki durumunu mu merak ediyorsunuz? İşkur’un İş ilanlarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.


Kaynak: İşkur
Aşağıdaki Sorularla ilgili olarak bilgi ve tecrübelerinizi en aşağıya yorum yazarak paylaşabilirsiniz.Unutmayalım ki bilgi paylaşarak çoğalır.
Hangi okul mezunları Yakın Koruma(Bodyguart) olabilir,
Yakın Koruma(Bodyguart) mesleğinin zorlukları,
Yakın Koruma(Bodyguart) nerelerde çalışabilir,
Yakın Koruma(Bodyguart) mesleğinin ilerleme olanakları nelerdir,
Yakın Koruma(Bodyguart) nedir,
Yakın Koruma(Bodyguart) ne iş yapar,
Yakın Koruma(Bodyguart) nasıl olunur,
Yakın Koruma(Bodyguart) maaşı,
Yakın Koruma(Bodyguart) çalışma koşulları,
Yakın Koruma(Bodyguart) meslek tanımı,
Yakın Koruma(Bodyguart) görevi

Şu an Okuduğunuz Meslek

Yakın Koruma(Bodyguart) ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Önceki Meslek

Yağlayıcı ve Gresleyici (Gemi Makineleri Hariç) ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Sonraki Meslek

Yakın Yol Güverte Zabiti ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir