Yün Karbonizörcü ne iş yapar,nedir,nasıl olunur,maaşı-2018

Yün Karbonizörcü ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.
Yün Karbonizörcü

: TESİS VE MAKİNE OPERATÖRLERİ VE MONTAJCILARI
: MAKİNE OPERATÖRLERİ VE MONTAJCILARI
: TEKSTİL, KÜRK VE DERİ ÜRÜNLERİ İLE İLGİLİ MAKİNE OPERATÖRLERİ
: Ağartma, boyama ve temizleme makineleri operatörleri
Gereken Minimum Eğitim Düzeyi : İlköğretim
:
Yünden mamul mensucatı kimyasal maddeler ile muamele ederek nebati maddelerden temizleyip parlaklık kazandıran kişidir.

:

Yün Karzonizörcü İşletmenin genel çalışma prensipleri doğrultusunda, araç, gereç ve ekipmanları etkin bir şekilde kullanarak, işçi sağlığı, iş güvenliği ve çevre koruma düzenlemelerine ve mesleğin verimlilik ve kalite gereklerine uygun olarak

Kazan veya havuzlara belirli miktarda su doldurup içerisine belirli oranlarda sülfirik asit gibi hafif asitler veya kimyasal karışımlar katmak,
Mensucatı karışım içerisine bırakarak veya mensucatın karışım içinden geçmesini temin eden otomatik sistemleri çalıştırarak nebati maddelerin karbonlaşmasını sağlamak,
Nebati maddelerden temizlenen ve bir parlaklık kazanan mensucatı karışımdan çıkartmak
Üzerinde kalan kimyasal maddeleri temizlemek için silindirler arasından geçirebilir ve asitin tesirini nötrleştirmek için alkali banyolarına daldırabilir. Mensucatı kurutabilir. vb. görev ve işlemleri yerine getirir.

Mesleğin İşgücü Piyasasındaki durumunu mu merak ediyorsunuz? İşkur’un İş ilanlarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Kaynak: İşkur
Aşağıdaki Sorularla ilgili olarak bilgi ve tecrübelerinizi en aşağıya yorum yazarak paylaşabilirsiniz.Unutmayalım ki bilgi paylaşarak çoğalır.
Hangi okul mezunları Yün Karbonizörcü olabilir,
Yün Karbonizörcü mesleğinin zorlukları,
Yün Karbonizörcü nerelerde çalışabilir,
Yün Karbonizörcü mesleğinin ilerleme olanakları nelerdir,
Yün Karbonizörcü nedir,
Yün Karbonizörcü ne iş yapar,
Yün Karbonizörcü nasıl olunur,
Yün Karbonizörcü maaşı,
Yün Karbonizörcü çalışma koşulları,
Yün Karbonizörcü meslek tanımı,
Yün Karbonizörcü görevi

Şu an Okuduğunuz Meslek

Yün Karbonizörcü ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Önceki Meslek

Yün Çorap Örücüsü ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Sonraki Meslek

Yüzdürme İşletme Operatörü ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir