Yüzdürme İşletme Operatörü ne iş yapar,nedir,nasıl olunur,maaşı-2018

Yüzdürme İşletme Operatörü ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.
Yüzdürme İşletme Operatörü

: TESİS VE MAKİNE OPERATÖRLERİ VE MONTAJCILARI
: SABİT TESİS OPERATÖRLERİ
: MADENCİLİK VE MADEN İŞLEME TESİSİ OPERATÖRLERİ
: Maden cevheri işleme ve taş işleme tesisi operatörleri
Gereken Minimum Eğitim Düzeyi : İlköğretim
:
Yüzdürme İşletme Operatörü, yüzdürme (flotasyon) makine ve ekipmanlarını kullanarak, cevher tenörü ve tesis randımanına uygun bir biçimde, kıvamlaştırma ve yüzdürme işlemlerini, kendi başına ve belirli bir süre içerisinde yapma bilgi ve becerisine sahip nitelikli kişidir.

:

Yüzdürme İşletme Operatörü , işletmenin genel çalışma prensipleri doğrultusunda, araç, gereç ve ekipmanları etkin bir şekilde kullanarak, işçi sağlığı, iş güvenliği ve çevre koruma düzenlemelerine ve mesleğin verimlilik ve kalite gerekliliklerine uygun olarak

Kondisyoner giriş tenörünü, yoğunluğu, PH dengesini ve reaktif akışını kontrol etmek, reaktiflerin ilave/azaltma işlemlerinin yapılmasını sağlamak ve tane boyutunu kontrol etmek gibi kıvamlaştırma işlemlerini yapmak,
Sistemlerin enerjisini, kondisyoner motorların çalışıp çalışmadığını kontrol etmek, kondisyonel safhada start vermek ve değirmenden malzeme gelmesini sağlamak vb. gibi makine durduğunda, yeniden çalıştırma işlemlerini yapmak,
Kıvamlaştırılmış malzemenin gelip gelmediğini kontrol etmek, pulp seviyelerini ayarlamak, köpükleri /selül yoğunluğunu/artık ve konsantre tenörlerini/selül alt pulp akışını/numune alıcılarını/oluk sularını kontrol etmek vb. gibi yüzdürme işlemlerini yapmak
Artık pompasını devreye almak
Siklon bar basıncını kontrol etmek
Pulp yoğunluklarını, PH derecesini, reaktifleri ayarlamak,
Suyu havuzda dinlendirmek ve sisteme tekrar göndermek,
Aksaklık/arıza durumlarında sistemi durdurmak
Arıza tesbiti yapmak ve yetkiliye bildirmek, vb. görev ve işlemleri yerine getirir

Mesleğin İşgücü Piyasasındaki durumunu mu merak ediyorsunuz? İşkur’un İş ilanlarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Kaynak: İşkur
Aşağıdaki Sorularla ilgili olarak bilgi ve tecrübelerinizi en aşağıya yorum yazarak paylaşabilirsiniz.Unutmayalım ki bilgi paylaşarak çoğalır.
Hangi okul mezunları Yüzdürme İşletme Operatörü olabilir,
Yüzdürme İşletme Operatörü mesleğinin zorlukları,
Yüzdürme İşletme Operatörü nerelerde çalışabilir,
Yüzdürme İşletme Operatörü mesleğinin ilerleme olanakları nelerdir,
Yüzdürme İşletme Operatörü nedir,
Yüzdürme İşletme Operatörü ne iş yapar,
Yüzdürme İşletme Operatörü nasıl olunur,
Yüzdürme İşletme Operatörü maaşı,
Yüzdürme İşletme Operatörü çalışma koşulları,
Yüzdürme İşletme Operatörü meslek tanımı,
Yüzdürme İşletme Operatörü görevi

Şu an Okuduğunuz Meslek

Yüzdürme İşletme Operatörü ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Önceki Meslek

Yün Karbonizörcü ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Sonraki Meslek

Yüzer Vinç Operatörü ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir