Rehberiniz-Modern çağın yeni hastalıkları!

iyimeslek.com ailesi olarak “Modern çağın yeni hastalıkları!” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Modern çağın yeni hastalıkları!

SABAH

21”inci yüzyılın insanı ilginç hastalıklarla boğuşuyor: Seksi eş ve ünlülere tapınma gibi….

Artık baş ağrısı, mide spazmı out oldu, 21”inci yüzyılın hastalıkları hem isimleriyle hem içerikleriyle insanı hayrete düşürüyor. İngiliz sağlık muhabiri John Naish”in geçen ay çıkan “Modern Hypochondria Syndrome” (Modern Hastalık Kuruntusu Sendromu) kitabı piyasaya çıkar çıkmaz gündeme oturdu. İşte, 15 yıldır sağlık muhabirliği yapan ve son 9 yıldır The Times”ın sağlık haberleri editörlüğünü de yapan Naish”ın karşısına çıkan hastalıklar…

* ÜNLÜLERE TAPINMA HASTALIĞI: İngiltere”de her 3 İngiliz”den biri bu hastalıkla karşı karşıya… Bu kişiler beğendikleri yıldız konusunda tam bir obsesyon gösteriyor. Hatta bazı durumlarda sadece kendilerini ona benzetmeye çalışmıyor ya da o işinin fotoğraflarını biriktirmiyor, hayranı oldukları kişiye tam anlamıyla hayatı zindan ediyorlar.

* KENDİN YAP, KENDİN KULLAN: Bu akım evdeki ölümlerin en büyük sebebi. Ev kazasından ölenlerin yüzde 83”ünün erkek olması da bunu kanıtlıyor. Yeterince uzmanlaşmadan tamirat gibi işler yapan erkekler bu isteklerinin kurbanı oluyorlar.

* SEKSİ EŞ ŞOKU: Eşi çirkin olan erkekler güzel olanlara oranla 12 yıl fazla yaşıyor. Yale Üniversitesi”nin araştırmasına göre; eşi daha güzel olan erkekler aldatılmaktan korkuyor. Kıskanç olan bu erkekler sağlıksız ve stresli bir hayat geçiriyor.

* İSİM SENDROMU: İsimler gerçekten de kişinin hayatında etkili oluyor. İngiltere”de daha seksi isimler olarak kabul edilen “Sarah, Emma, Kelly, Louise, Michelle, Nicola” gibi isimleri olanların cinsel yolla bulaşan hastalıklarla karşılaşma riskinin daha fazla olduğu ortaya çıktı.

* FUTBOL TAKIMI BEKĞI: Futbol delisi eşi ve sevgilisi olanlara kötü haber! Sağlık araştırma kurumu İsis tarafından yapılan araştırmaya göre büyük spor olayları aşk hayatınızı mahveder. Araştırmalara göre; özellikle Dünya Kupası gibi büyük futbol organizasyonları sırasında erkekler eşleri ve sevgilileriyle ilgilenmek yerine arkadaşlarıyla TV karşısında vakit geçirmeyi tercih ediyor. Ayrıca büyük futbol olayları esnasında Viagra gibi ilaçlar daha çok kullanılıyor.

* KAFEİN: Artık alkol bağımlılığı değil yeni çağın insanında kafein bağımlılığı var. Sürekli olarak kahve içen kişilerde sinirlilik, uykusuzluk, akıl karışıklığı daha çok görünüyor.

* KARAOKE KURBANLARI: Sağlık uzmanlarının yaptığı araştırmaya göre karaoke barları insan sağlığını tehdit ediyor. Çünkü karaoke barları hem sesinizin zarar görmesine sebep oluyor, hem de sağırlığa sebep oluyor.

* KÜÇÜK GÖĞÜS ÖLÇÜSÜ: Chicago Üniversitesi”nce yapılan bir araştırmaya göre küçük göğüslere sahip olan kadınların, IQ testlerinde büyük göğüslü kadınlara oranla 10 puan daha az aldığı ortaya çıktı.

* FOBİLER: Eskinin fobileri bile farklılık gösteriyor. Şu sıralar herkes biçok farklı konuda fobilere sahip. Terafobya: Canavar doğurma korkusu, Noverkafobya: Üvey anne korkusu.. DIŞ HABERLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir