Rehberiniz-Ofis hayatında kusurlu hareketler

iyimeslek.com ailesi olarak “Ofis hayatında kusurlu hareketler” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Ofis hayatında kusurlu hareketler

Ofis ortamında arkadaşlarınızla diyaloglarınızda bir hareketenizle onları üzebilir veya dikkatini dağıtabilirsiniz. İşte çalışma hayatında özen gösterilmesi gereken durumlar.

Çalışırken sık mola vermek ve çalışma arkadaşlarınızıda buna zorlamak fark edilmesede en rahatsız edici tutumlardan biridir.

Yüksek sesle müzik dinlemek ve hatta söylemek ofis ortamında sizi antipatik gösterecek davranışlar arasında.

Düzensiz çalışma ortamı sizi ekip ruhundan kopartan bir özellik olabilir. Her ne kadar herkes çalışma sisteminde özgürde olsa genede uyulması gereken bazı durumlar söz konusudur. Bu yüzden normal yaşantınızda öyle değilse bile iş ortamında bir nebze düzenli olmak çok işinize yarayabilir.

El şakaları hemen hemen her insanın rahatsızlık duyduğu davranışlar arasındadır. Gülerken arkadaşını itmek, sertçe vurmak hep riskli ve gereksiz temaslardır. Bu konuda samimiyet derecesine göre davranmak karşınızdakinin sizi de aynı şekilde rahatsız etmemesini önlemek için hep belli bir düzeydi ilişkilerinizi sürdürmeniz gerekir.

Özellikle mola verildiğinde işle ilgili sohbetlerin yapılmaması ortamda daha sıcak ve arayı faydalı değerlendirebileceğin bir davranıştır. Herkes için en azından 10 dakika işten kopmak, zihninizin rahatlaması açısından son derece faydalı olacaktır.

KAYNAK: Milliyet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir