Rehberiniz-Özgüven gelişimi ve finansal gelişim

iyimeslek.com ailesi olarak “Özgüven gelişimi ve finansal gelişim” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Özgüven gelişimi ve finansal gelişim

Erdoğan:”Özgüven, ekonomik rakamlardan daha önemli”.

İstanbul – Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “Ekonomideki rakamlardan, hedeflerimizden, başarılarımızdan daha çok önemsediğim, özgüven duygusu her şeyimizdir. Bu güveni sabote etmek isteyen, can ve mal emniyetimize kastetmiş olacaktır” dedi.

Grand Cevahir Oteli”nde gerçekleştirilen Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği”nin (MÜSİAD) 14. Olağan Genel Kurulu”nda konuşan Erdoğan, Türkiye”nin büyük bir ülke olduğuna işaret ederek, bu büyüklüğü kendilerinden öncekilerin de çok vurguladıklarını hatırlattı.

Erdoğan, “Ama ne yazık ki bu büyüklüğe bizi sahiden inandırması gerekenler üzerine düşeni yapmadıkları için, Türkiye”de uzun yıllar herkes gerçekler ile acı gerçekler arasında kaldı” dedi.

Büyük bir ülkeyi sahiden büyük kılan şeyin özgüven olduğunu ifade eden Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

Bizim iktidarımızın Türkiye”ye kazandırdığı en önemli şeyin de, özgüven duygusu olduğuna inanıyorum. Zira ülkelerin de, insanlar gibi düşünceleriyle, hatta duygularıyla büyüdüğüne inanıyorum. Bizim dönemimizde, AK Parti iktidarında, sadece rakamlarla ülkemiz büyümedi, özgüveniyle de büyüdü. Gerilimin, kavganın, kaosun, kaygının yerini güven duygusu aldı. Ancak son zamanlarda oluşturulmak istenen sanal gerilime hep birlikte karşı koymak, inanıyorum ki Türk milletinin her bir ferdinin olmazsa olmaz görevidir. Çünkü ülkemiz ne zaman toparlanmaya, ne zaman güçlenmeye başladıysa, bu tür sanal gerilimler oluşturulmaya başlanmıştır. Buna inanıyorum ki, ülkenin aklıselimi her zaman karşı koyarsa, bu dönemde çok daha farklı bir şekilde karşı koyacak ve bu oyunu bozacaktır. Ekonomideki rakamlardan, hedeflerimizden, başarılarımızdan daha çok önemsediğim özgüven duygusu her şeyimizdir. Bu güveni sabote etmek isteyen, can ve mal emniyetimize kastetmiş olacaktır. Bu güveni besleyen, büyüten, Türkiye”yi büyütecektir.

Erdoğan, ekonomi yönetimindeki en önemli politikalarından birinin de özel sektör eliyle ülkenin ve toplumun güçlendirilmesi olduğunu ifade ederek, bunun için başından beri iktidarın özel sektörün gelişmesi amacıyla sağlam bir irade ortaya koyduğunun herkes tarafından bilindiğini kaydetti.

Başbakan Erdoğan, “Bütün ekonomik organizasyonların sevincini kendi sevincimiz bilerek, iş dünyamızın taleplerine azami ölçüde duyarlı olduk. Türkiye”nin büyüme iradesinin, toplumu dinlemek, sevincine katılmak, taleplerine cevap vermek olduğunu düşünüyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir