Rehberiniz-Özgüven geliştirme ve süper kadınlar

iyimeslek.com ailesi olarak “Özgüven geliştirme ve süper kadınlar” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Özgüven geliştirme ve süper kadınlar

Kadınlara özgüven ve meslek eğitimi

HİCRAN TEKİN

milliyet

Çağdaş Kadın ve Gençlik Vakfı tarafından 500 kadına önce özgüven ve girişimcilik daha sonra da çeşitli mesleklerle ilgili eğitimler verilecek. 20 kadına da mikro kredi desteği sağlanacak

Hollanda Dışişleri Bakanlığı”nca 540 bin euro maddi destek sağlanacak projeyle Ankara”da 500 kadına eğitimler verilerek istihdam edilmeleri sağlanacak.

Projeyi hayata geçiren Çağdaş Kadın ve Gençlik Vakfı”nın Yönetim Kurulu Üyesi Zuhal Arnas, çalışmalarını Ankara”nın diğer bölgelerine ve tüm Türkiye”ye yaymak istediklerini belirtti. Bu amaçla haziran ayına kadar Kadın Eğitim ve İstihdam Merkezi kurulması planlanıyor.

500 kadının eğitimi ve istihdamını amaçlayan proje 2006 Haziran ayına kadar devam edecek. Katılımcılara önce kendi yeteneklerinin farkına varmaları için özgüven eğitimi, ardından girişimcilik ve iş eğitimleri verilecek. İş eğitimleri katılımcıların talebine göre değişiyor. Hazır – giyim, konfeksiyon, kuaförlük, cilt bakımı, çocuk – hasta – özürlü – yaşlı bakımı, temizlik elemanı, sayacılık (ayakkabı yapımı), takı tasarımı, sekreterlik gibi dallarda mesleki eğitim alınabilecek.

Arnas, eğitim alan kadınların iş bulmaları için destek verdiklerini ayrıca kadınların da kendilerine güvenleri artmış bireyler olarak iş başvuruları yaptıklarını belirtiyor. Ayrıca kendi işini kurmak isteyen 20 kadına mikro kredi desteği verilecek. Proje; Mamak Kaymakamlığı ve Belediyesi, Milli Eğitim Müdürlüğü, Çalışma Bakanlığı, İŞKUR, KOSGEB, TOBB, TESK, Çalışma Örgütü tarafından destekleniyor.

Tel: 0 312 364 53 48

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir