Rehberiniz-Şili’de oyuncak kuralı olan türk…

iyimeslek.com ailesi olarak “Şili’de oyuncak kuralı olan türk…” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Şili’de oyuncak kuralı olan türk…

ABD’de topladığı oyuncakları Şili’de satarak bu ülkede ’oyuncak kralı’ olan Yılmaz’a Şilili çocuklar, ’Noel Baba’ adını taktı. Şili’de 1 yıl içinde 5 büyük oyuncak mağazası açan Yılmaz’ın ticarete atıldıktan sonra yaptığı ilk iş, maaşını düşük bulduğu için 4 yıl çalıştığı Türk Büyükelçiliği’nden istifa etmek oldu. Türkiye’den Santiago Büyükelçiliği’ne çalışmaya gönderilen Mustafa Yılmaz, bu görevdeki maaşını düşük bulduğu için, önce ABD’de kilise önlerine fakir çocuklara verilmek üzere bırakılan oyuncakları toplayarak Şili’de ticarete girdi.

ABD’ye giderek oyuncak toplayan Mustafa Yılmaz, gelen talep karşısında şaşırınca bu kez de ABD’nin çeşitli eyaletlerinde geri dönüştürülmek üzere toplanan tonlarca oyuncağı çok ucuz fiyatlara satın alıp, bunları Şili’de satmaya başladı. Yılmaz bu sayede 1 yıl içinde ülkede 5 büyük oyuncak mağazası açmayı başardı. Yılmaz ayrıca 40 Şilili’ye de iş imkanı sağlamış durumda. Mustafa Yılmaz Şili basınına yaptığı açıklamada, ABD’de ayda 10 tona yakın oyuncak topladığını belirtti.

Yazar: Mehmet Çiftçi

Kaynak: http://www.hurriyet.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir