Sunumlar-İçeriği Doldurulmuş

“Sunumlar-İçeriği Doldurulmuş” için 132 yanıt

 1. Bi sorum olacaktı bunlar sınavda çıkmış sunum konularımı yoksa kitabın içinden seçilmiş konularmı bunlardan başka konu başlıklarıda çıkabilirmi

   1. siteye üye olduk, 2 hotmail, 1 gmail ve 1 de özel mail denedik fakat hiçbiriyle gelmedi üyelik ile ilgili bir mail. Acilen cevap verebilir misiniz?

    İyi günler.

    1. şu yaptığınız yorum üye girişi yapılarak yapılan bir yorum.bilalcelik kullanıcı adı ile giriş yaptıktan sonra bu yorumu yapmışsınız.diğer türlü kullanıcı adınız bilalcelik yerine anonim yazardı.

   2. daha önce üye olmuştum ama o bilgilerimle siteye tekrar girememdiğim gibi bu sunumları da açamıyorum ne ollur yardımcı olsun biri bana lütfeen

 2. sınavdan önce sunum konularını bize bildireceklermi? bu konuları tahtada yada bilgisayar üzerinde kaç dk. anlatacağız

  1. Bu konularsa sınav yapan birimin direktiflerini takip ediniz.danışan danışman görüşmesi max 15 dakika,meslek ile ilgi sunum max 10 dakikaya kadar müsaade edebililer.
   Saüsemin şubat ayındaki sınavında 12 dolaylarında sunum konusu vardı.Bu konulardan birini kura usulu seçiyorsunuz.ve kurada çıkan konuya razı olup sunmaya çalışıyorsunuz.

   1. anaperin sınavında sunumları ezbere mi anlatacağız yani sadece başlık mı verecekler yoksa slaytta yazıyor mu bütün konular sadece okuyacak mıyız ? cevap verirseniz sevinirim.şimdiden teşekkürler

  2. Teorik ve Uygulama Sınavlarına İlişkin Genel Bilgiler:

   Teorik sınavların tüm birimleri (A1, A2, A3) tek oturumda saat 9:30’da başlayacaktır.
   Uygulama Sınavı saat ve oturumlarına ilişkin bilgiler adaylara daha sonra bildirilecektir.
   Adaylar, sınav giriş belgelerini web sayfasında oluşturdukları kişisel hesaplarından indirerek çıktısını alacaklardır.
   Sınavlara girebilmek için sınav giriş belgesinin yanı sıra, resmi bir kimlik belgesinin bulundurulması zorunludur.
   Sınavların tüm bölümlerinden başarılı olmayan adaylar belge almaya hak kazanamaz.
   Adaylar sınavlarla ilgili her türlü gelişme ve bilgilendirmeyi http://anaper.anadolu.edu.tr adresinden takip etmekle yükümlüdür.
   İş ve Meslek Danışmanı (Seviye 6) Belgelendirme Sınavları’nda adayların uymakla yükümlü olduğu kurallar için tıklayınız.

   Uygulama Sınavına İlişkin Bilgiler:

   A1/P1 Danışan Görüşmesi Uygulaması: Adaylardan, A1 biriminden girecekleri ve danışan görüşmesi şeklinde gerçekleştirilecek performansa dayalı sınavda 11UY0017-6 İş ve Meslek Danışmanı (Seviye 6) ile belirlenmiş başarım ölçütlerini sergilemeleri beklenmektedir. Sınavda, adayın, kendisine sunulanlar arasından tesadüfi olarak seçeceği bir senaryo çerçevesinde, danışan rolü oynayan sınav görevlisi karşısında İş ve Meslek Danışmanı sorumluluklarını temsili olarak yerine getirmesi istenmektedir. Bu bölüm için asgari 10 dk.’lık sürenin iyi, etkili ve planlı şekilde kullanılması, 15 dk.’nın aşılmaması önemlidir. Adayların sınavın bu bölümünden aldığı net puan, sınav salonundaki 2 değerlendiricinin bağımsız olarak verdikleri puanların aritmetik ortalaması alınarak hesaplanır. Adayların performansı kamera ile kayıt altına alınacaktır.

   A2/P1 İşverenlere, Eğitim ve Öğretim Kurumlarına yönelik yürütülen faaliyetlerin bir konusu ile ilgili sunum uygulanması: Adaylardan, A2 biriminde girecekleri ve sunum uygulaması şeklinde gerçekleştirilecek performansa dayalı sınavda 11UY0017-6 İş ve Meslek Danışmanı (Seviye 6) ile belirlenmiş başarım ölçütlerini sergilemeleri beklenmektedir. Sınavda, adayın, kendisine sunulan sunum konuları arasından tesadüfi olarak seçeceği bir konuyu, kısa bir ön hazırlık süresi içinde (5 dk.) inceleyerek, tercih edeceği bir sunum yöntemiyle (bilgisayar, sözlü sunum, sunum tahtası, tahta) sunması istenmektedir. Seçilen sunum konusunun incelenmesi için verilen süre, sunum süresine dahil değildir. Sunum için, asgari 5 dk.’lık bir sürenin iyi, etkili ve planlı bir şekilde kullanılması, 10 dk.’nın aşılmaması gerekmektedir. Adayların sınavın bu bölümünden aldığı net puan sınav salonundaki 2 değerlendiricinin bağımsız olarak verdikleri puanların aritmetik ortalaması alınarak hesaplanır. Adayların performansı kamera ile kayıt altına alınacaktır.

 3. şimdi zeroist kardeşim bu iş ve meslek danışmanları için sayı maximum 4000 mi? bu sertifika kişiye 5 yıl için geçerli di mi? peki 2012 den sonra başka alım olur mu? bu konuda herhangi bir bilgin varsa paylaşırsan sevinirim.

  1. gelece hakkında kesin olarak söylenebilecek birşey yok.Ama İlk etabta 4000 kişi alınması planlanıyordu ki 2800’ünü alınmış kabul edebilirsiniz.Daha ilerleyen devrede bu 4000 dışında bir 2000 kişi alınması düşünülmekte.

 4. hocam öncelikle cok sag olun tek bilgilendigim yer burası oldu.
  içerikli sunumlarda 3 konu başlıgının içerigi yok degil mi? (işe alım süreci, iş kanunu 2821, iş kanunu 4857)

 5. yarın sunumlar olacak
  kendimize güvenli olabilmemiz için önerileriniz var mı?
  puanları neye göre veriyorlar sunumda?
  özgüven giyim bilgi; bunlardan hangisi öncelikli acaba

 6. peki sunumlara elimizdeki notlarla girip arada bakabilirmiyiz acaba giren arkadaşlar bilgilendirebilirmisiniz? içeride nasıl bir ortam var bilgilendirseniz çok sevinirim.

 7. hotmail de sıkıntı olduğunu söylemiştim.yahoo dan üye olan arkadaşlarda sıkıntı yok.çok acil döküman lazım diyorsanız yahoo dan bir mail adresi alıp üye olmayı deneyin derim.hotmail ile olan sıkıntının çözümü bir ayı bulabilir.

 8. hotmail de sıkıntı olduğunu söylemiştim.yahoo dan üye olan arkadaşlarda sıkıntı yok.çok acil döküman lazım diyorsanız yahoo dan bir mail adresi alıp üye olmayı deneyin derim.hotmail ile olan sıkıntının çözümü bir ayı bulabilir.yahoo diyorum.

 9. Saüsemin sınavına giren arkadaşlar sunumlarınız nasıl geçti bilgi verebilir misiniz? Anaperin sunum konuları sitede olmadığı için kendim hazırlamaya çalışıyorum fakat biraz zorlanıyorum umarım çok fazla heyecan yapmadın bizde atlatabilirz.

 10. hocam şu dramalar hakkında da bi kaç öneri verseniz bir de kontrol çizelgesine ulaşamadım varsa gönderin lütfen tşkler

 11. arkadaşlar bana aktivasyon mail i gelmediği için sunum ile ilgili dosyaları indiremiyorum bana yardım olur musuz indir miş arkadaşlar var ise mesut.altunbas@hotmail.com adresime mail atarsanız sevinirim valla eskişehirde kola ısmarlarım teşekkürler simdiden grş

 12. merhaba! 12 mayıstaki sınav sunum konularından istihdamla ilgili ilk iki slayt hakkında bilgi verir misiniz? kitaptan ne şekilde aramalıyım

 13. hocam bu sunum konularını slayt şeklinde orada bize herhangi birini verecekler biz 5 dk inceleyeceğiz ve sunum yapacağız değil mi? ama sadece bu sunumlar mı olacak başka yok değil mi? SAusem için

 14. merhabalar insan kaynakları ve sendikalar başlıklı sunumlara nereden ulaşabilirim.12 başlık var fakat burada 10 adet verilmiş.şimdiden teşekkürler…

 15. Sunumlarda gözetmenlerin kullandığı Kontrol Listesinde neler var, bununla ilgili bilgisi olan var mı? Kontrol Listesini bulabileceğimiz bir yer var mı? Sayın Zeroist beyefendi, sizin düşünceniz nedir bu konuda? Tşkler…

  1. kontrol listesi bende yok.gerekte yok.kontrol listesi falan tamamen ”elalem işte görsün” misali bir durum.Siz uzun süreli duraksamadan ilgili ilgisiz konuşun,göz kontağı,güleryüz,… gösterin yeter diye düşünüyorum.saüsemde bu şekilde olmuştu.

 16. anaper de 10 tane sunum var, 12 sunumdan bahseden arkadaşlar var bu iki sunum ne acaba? birde içeriği paylaşılacak mı burada?

  1. -İş Kanunu-4857 Sayılı
   -Sendikalar Kanunu-2821 Sayılı
   bu iki sunum eksik. Sakarya Üniversitesi’nin vediği sunumlar bunlarla birlikte 12 yapıyor.

 17. merhabalar, ben sakarya üniversitesinin açtığı sınava girmeyi düşünüyorum. çok geç haberim olduğu için bugünden itibaren çalışmaya başlayacağım sizce yeterye bir süre olurmu bu vakitten sonra çalışmak?9 eylülde sınav olacakmış

 18. bu verilen sunum konularını altını biz tamamlayarak flasha atıp sınav zamanı istenilen sunumu açıp anlatmıyoruz herhalde tamamen sınav anında başlık altlarını kendimiz aklımızda kalsıdı kadarıyla mı anlatıcaz

 19. merhaba…bende sunumları ünitelendirilmiş soruları ve denemeler için paralo istiyor parola yollayabilir misiniz bana da teşekkürler

 20. Selam hocam. Sunum konularından 4857, Temel İş Sağlığı ve Güvenliği, Problem Çözme ve Karar Verme Teknikleri, Kariyer Yönetimi, İşe Alım süreci bende yok. Bir de senaryo 3 tanemi. Çalışabileceğimiz başka mevcutsa gönderirseniz çok sevinirim. Teşekkürler.

 21. ben farklı bir şey sorayım bir önceki sınava bir çok kişi itiraz etmiş. acaba mülakatta adam kayırma gibi bir durum mu var?

 22. arkadaşlardan gmail olanlar sağ taraf köşede ayarlar kısmına tıklayın. ayarların altındaki sekmelerden ikinci kısımda etiketler var. aşağı doğru bakarsanız SPAM görürsünüz. orada göster derseniz artık şifrenizi de alabilirsiniz. şimdiden hayırlı olsun.

 23. İş kanunu – 4857 sayılı ve Sendikalar kanunu – 2821 sunumlarına ulaşamadım… Nasıl ulaşacağım konusunda yardımcı olursanız sevinirim… Teşekkürler..

 24. Sunumlardan yanlızca 7 tanesi indirebildim diğerlerine dosya bulunamadı diyor, yardım ederseniz çok müteşekkir olucam. Hazırlayanların ellerine sağlık.

 25. sınava 2. kez giriyorum başvuru metninde bilgilerim vardı kaydete bastım eski yüklediğim dekontlar diplomalar hepsi var bi tek vesikalık gözükmüyodu başvuruyu tamamlaya bastım ama resim eksik kaldı başvurunuz alındı dedi. Yapılan başvuru geriye de alınmıyor eksik fotograftan bişey çıkar mı bilginiz var mı?

 26. Bu sunumlardaki gibi açıklamalı yapıcaz.Yoksa sausem internet adresinde olan sunumlar gibi sadece başlıkları söyleyip teşekkür mü edicez.Kafam karıştı.Daha önce giren arkadaşlar bizi aydınlatırsa çok iyi olur.teşekürler.

 27. bu sunumlar bu yıl için de geçerli midir? geçen yılın başlıkları çünkü bunlar.herkese başarılar dilerim

 28. arkadaşlar saüsem sunum seçimini bize mi bırakıyor? yoksa kendilerinin seçtiği sunumu mu yapacağız ve kendileri sunumu seçiyor ise önceden bilgimiz oluyoru mu? konu ile ilgili bilgisi olan arkadaşlar cevap yazarsa çok sevinirim

  1. sertifika almaya hak kazanamıyorsunuz.kaldığınız bölümden başarılı olmak için bir sonraki sınav tarihini bekliyorsunuz.

 29. güncel 12 sunum var ama 16 diyenlerde var.sadece 12 sunumamı çalışacağız yoksa bu 12de olmayan kalan diğer sunumlardan da sorumlumuyuz

 30. merhaba ,saüsemin yayınladığı sunum başlıkları ile buradakiler farklı sadece 5-6 tanesi benziyor.bunlar eski sunum içerikleri mi yenileri yayınlanacak mı ?Teşekkür ederim .

  1. hazırlayan varsa siteye yükleyebilirim dedim kimseden ses soluk çıkmadı.halbuki vakti olan bir kaç kişi birer tane hazırlasaydı herkes faydalanabilirdi.

 31. sayın zeroist arkadaş size acilen bir sorum olacak saüsem sınav giriş formları denilen belgeyi ner den alacağız mail adresime herhangi bir şey gelmedi şimdiden teşekkür ederim

 32. sunumdan gereçekten milleti bırakıyorlar mı? yani töleransları yok mu? ben sunumdan çıkarken gülüyorlardı. test sınavlarını geçtim inşallah ama mülakat senaryosu kötüydü 30saniye cevap veremedim kıza.

 33. merhaba iş ve meslek danışmanlığı açıklamalı sunumlar işveren uygulaması örneği danışan ugulaması örneği konusunda yardımcı olabilir misiniz ?işveren uygulaması nasıl yapılıyor teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir