Rehberiniz-Uçakla seyahatte nasıl giyinmeli?

iyimeslek.com ailesi olarak “Uçakla seyahatte nasıl giyinmeli?” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Uçakla seyahatte nasıl giyinmeli?

İş ya da gezi için uçakla yapılan seyahatlerde nasıl giyinilmesi gerektiğini bilmek önemli.

Seyahat esnasında ve sonrasında yanınıza alacaklarınız sizi hem imaj, hem rahatlık açısından tatmin edici düzeyde olmalı. İşte erkek ve kadınlar için uçakta ve seyahatte giyinme rehberi.

Giyim insanın içinin dışarıya yansımasıdır. Ben giyimi Japonlar’ın çiçek sanatına (ikebana) benzetirim. Japon hanımlar evlerinde çiçekleri ruh hallerine göre düzenler, içlerindeki duyarlılığı, üzüntüyü, sevgiyi, duygusallığını, öfkesini ikebanayla eşlerine gösterirlermiş Eşler de eve geldiğinde çiçeklerden hanımının hangi ruh halinde olduğunu anlar ve ona göre davranırlarmış. Ne güze bir tavır değil mi? Giysilerde ikebana sanatı gibidir. O günkü ruh halinize göre giyinirsiniz. Ruhumuz o kadar önemlidir ki ne giyerseniz giyin, ruhunuz iyi değilse gösteremezsiniz giysinizi. Ve uygun giyinmek de bir o kadar iyi giyinmek demektir. Mesela uçak yolculuklarında çeşit çeşit insana, tipe, kıyafete rastlarsınız. Seyahat deyip geçmeyin iyi ve doğru giyinmek başlıbaşına bir imajdır.

Tercihiniz şık ve rahat olmalı

Davetler ve günlük giysiler kadar seyahatlerde de ne giyeceğimiz çok önemli. Kendimden biliyorum seyahate giderken valizime neler koyacağımdan yolculukta ne giyeceğime kadar en ince ayrıntısına kadar düşünürüm. Önem teşkil eder çünkü. Genelde şık ve bir o kadar da rahat hissettirecek giysileri tercih ederim.

Kadınlar için REHBER

Erkekler için REHBER

Yazar: İmaj Danışmanı Aysun Kaba

Kaynak: http://www.bugun.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir