Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Fakülte ve Bölümleri

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi taban puanları, fakülteleri, yüksekokulları, meslek yüksek okulları, enstitüleri, lisansüstü programları ile Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi adresi, telefonu, yerleşkeleri, sosyal olanakları, öğrenci kulüpleri, ulaşım ve barınma konularında bilgi edinmek için yazımızın devamını ve yorumları okuyunuz

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi[/mantra-button-color]

Kendini ifade edebilen, üreten, araştıran ve sorgulayan, bilimsel düşünme gücüne sahip, yapıcı, yaratıcı ve üretken, demokratik yaşamın gerektirdiği işbirliği ve dayanışmaya sahip, spora, sanata değer veren gençler yetiştirmek yegane amacıdır.

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi olarak; bilgi ve teknoloji üretmek, bilim verilerini yaymak, hedeflediğimiz eğitim düzeyine ulaşmak, bölgesel ve ulusal alanda kalkınma ve gelişmeye destek olmak, üniversitemizde çalışan akademisyenler olarak bilim dünyasının seçkin birer üyeleri haline gelmek için hep birlikte çok çalışacağız. Bu amaca ulaşmak için ise çıtayı her zaman bilinçli bir şekilde yüksek tutacağız. Bunu yapmaya mecburuz; çünkü yüksek düzeyde bilimsel çalışma ve araştırma yapılmadan, disiplinler arası işbirliği ve uyum sağlanmadan, evrensel normlara uygun bilimsel çalışmalar yapılmadan, akademisyenlerimize kendilerini geliştirme olanakları sunulmadan, uluslar arası bilimsel işbirliği gerçekleştirilmeden, öğretim programlarını en son bilimsel araştırmaların sonuçlarına göre yenilemeden gerçek ve dinamik bir üniversite olunamayacağının bilinci içerisinde hareket edeceğiz.

Eski adıyla Ağrı Dağı Üniversitesi, Ağrı ili sınırları içerisinde merkez ilçe kampüsünde yer alır. Üniversite daha önce Atatürk Üniversitesi bünyesindeki Ağrı Eğitim Fakültesi iken 5662 Sayılı “Yükseköğretim Kurumları Teşkilatı Kanununda ve Yükseköğretim Kurumları Öğretim Elemanlarının Kadroları Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile Genel Kadro ve Usulü Hakkında Kanun Hükmünde Kararnameye Ekli Cetvellerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun” gereği Ağrı Dağı Üniversitesi adıyla üniversite düzeyine çıkarılmış, 2007 yılında Ahmet Necdet Sezer tarafından onaylanan, 17 yeni üniversiteden biridir. Daha sonra Üniversitenin ve Kampüsün tüm yapılanması ve yapımını üstlenen iş adamı İbrahim Çeçen ile Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik arasında yapılan bir protokol ile Üniversitenin Ağrı Dağı Üniversitesi olan adı Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi olarak kabul edilmiştir. Kendisine bağlı meslek yüksek okulu ve diğer akademik yapı eklemeleri için imar çalışmaları ve iyileştirme çalışmaları devam etmektedir. Özellikle ile bağlı ilçelerde meslek yüksek okulları açılması yönünde karar alınmış ve uygulama başlatılmıştır. Tek olan kampüsün genişletilmesi ve yaygınlaştırılmasına yönelik çalışmalar hızla devam etmektedir. Kampüsün yeri olarak Ağrı Şeker Fabrikası’nın eski kampüsü seçilmiştir. İnşaat devam etmektedir.

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi adresi[/mantra-button-color]
Erzurum Yolu 4. Km Şeker Fabrikası Karşısı 04100 Merkez, Ağrı

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi web sitesi ve email adresi[/mantra-button-color]

Site: http://www.agriuniversitesi.net
E-posta: gensek@agri.edu.tr

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi telefonu[/mantra-button-color]

472 216 20 08

Bu yazımızda yandex.com.tr ile tr.wikipedia.org sitelerinden alıntı yapılmıştır.

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi hakkında görüşlerinizi sizden sonrakilere bir ışık olması açısından en aşağıya yorumlayabilirsiniz.Unutmayalım ki bilgi paylaşarak çoğalır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir