Azerbaycan Diller Üniversitesi Fakülte ve Bölümleri

Azerbaycan Diller Üniversitesi taban puanları, fakülteleri, yüksekokulları, meslek yüksek okulları, enstitüleri, lisansüstü programları ile Azerbaycan Diller Üniversitesi adresi, telefonu, yerleşkeleri, sosyal olanakları, öğrenci kulüpleri, ulaşım ve barınma konularında bilgi edinmek için yazımızın devamını ve yorumları okuyunuz

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Azerbaycan Diller Üniversitesi[/mantra-button-color]

Azerbaycan’da yüksek eğitim enstitülerinde yabancı dillerin öğretimi 1920’lerde başlamıştır. Şu anda üniversitenin bünyesinde 5 fakülte, 23 kürsü bulunmaktadır. Üniversitedeki öğrenci sayısı bu yıl 3000’nin üzerindedir.

1923’te Bakü Halk Eğitim Enstitüsü, Avrupa dillerinde (İngilizce, Almanca ve Fransızca) kendi eğitim elemanlarını yetiştirmek için özel gruplar oluşturulmuştur. 1924-1925 akademi yılından itibaren yabancı diller Bakü Devlet Üniversitesi’nde ve Azerbaycan Pedagoji Üniversitesi’nde öğretilmeye başlanmıştır. Yeni enstitü sonraki yıllarda 4 fakülte, 24 kürsü ile M.F. Akhundov adına Azerbaycan Devlet Diller Enstitüsü adını almıştır ve yeni öğretim yılında öğrenci sayısı 1250 ye ulaşmıştır. Ülke Bilimleri eğitimine sahip Lisans mezunları sadece Azerbaycan’da değil, uygun olan bölge ve ülkelerde de faaliyet gösterebilirler.

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Azerbaycan Diller Üniversitesi adresi[/mantra-button-color]
Bakı ş, R. Behbudov 60, AZERBAYCAN

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Azerbaycan Diller Üniversitesi web sitesi ve email adresi[/mantra-button-color]

Site: http://www.adu.edu.az
E-posta: mail@adu.edu.az

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Azerbaycan Diller Üniversitesi telefonu[/mantra-button-color]

99 412 441 22 79

Bu yazımızda yandex.com.tr ile tr.wikipedia.org sitelerinden alıntı yapılmıştır.

Azerbaycan Diller Üniversitesi hakkında görüşlerinizi sizden sonrakilere bir ışık olması açısından en aşağıya yorumlayabilirsiniz.Unutmayalım ki bilgi paylaşarak çoğalır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir