Beykent Üniversitesi Fakülte ve Bölümleri

Beykent Üniversitesi taban puanları, fakülteleri, yüksekokulları, meslek yüksek okulları, enstitüleri, lisansüstü programları ile Beykent Üniversitesi adresi, telefonu, yerleşkeleri, sosyal olanakları, öğrenci kulüpleri, ulaşım ve barınma konularında bilgi edinmek için yazımızın devamını ve yorumları okuyunuz

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Beykent Üniversitesi[/mantra-button-color]

Beykent Üniversitesi; seçkin akademik kadrosu, dünya standartlarında teknik donanım ve uygulama alanı ile ihtiyaçlar doğrultusunda kendini yenileyebilen farklı bir kurumdur.

Beylikdüzü, Ayazağa ve Taksim yerleşkelerinde bulunan kütüphaneleri üniversitenin akademik yapısı ve araştırma alanlarını dikkate alarak büyüme politikası izlemekte, aynı zamanda öğrencilerine yönelik sosyal ve kültürel faaliyetleri buralardaki kaynaklarıyla desteklemektedir. Üniversitede eğitim-öğretim çalışmaları yanında, güncel konuları içeren, önemli gün ve haftalarda, bilim sanat, kültür ve felsefe konularında ünlü sanatçı, uzman ve sivil toplum kuruluşları ile birlikte çeşitli konularda seri konferanslar düzenlenmektedir. Öğrenci kulüpleri, öğrenci konseyi ve bölüm başkanlıkları; Türkiye ve dünya gündemini dikkate alarak, üniversite bünyesinde panel, eğitim, konferans, seminer ve tören gibi çalışmalar düzenlemektedir. Bu çalışmalarda öğrencilerin; gündemi takip etmeleri, konuları yakından irdeleme ve çözüm önerileri üretme fırsatı yakalamaları amaçlanmaktadır.

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Tarihçe[/mantra-button-color]

Üniversitede %22’si burslu olmak üzere dikey geçiş yapan öğrencilerle beraber yaklaşık 7.500 öğrenci bulunmaktadır. 9 Mayıs 1997 tarih ve 4282 sayılı yasayla ‘Adem Çelik-Beykent Eğitim Vakfı’ tarafından kurulmuş bir üniversitedir. Üniversitenin de içinde yer aldığı Beykent Eğitim Kurumları içinde ‘Özel İstanbul Beykent İlköğretim Okulu’, ‘Özel İstanbul Beykent Lisesi’, ‘Özel İstanbul Beykent Yabancı Dil Ağırlıklı Lisesi’, ‘Özel Edirne Beykent Lisesi’, ‘Özel Edirne Beykent İlköğretim Okulu’ ve ‘Özel Edirne Beykent Fen Lisesi’ de bulunmaktadır.
1997-1998 akademik yılında eğitim-öğretime başlayan Beykent Üniversitesi’nde bugün 4 fakülte ve bu fakültelere bağlı 16 bölüm, 1 Yabancı Diller Yüksekokulu’na bağlı Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Bölümü, 1 Meslek Yüksek Okulu’na bağlı 1. Öğretim’de 13 Program ve METEB kapsamında II. Öğretimde 9 program olmak üzere toplam 21 farklı programda eğitim-öğretim yapılmaktadır. Beykent Üniversitesi’nde Sosyal Bilimler ve Fen Bilimleri olmak üzere 2 Enstitü’de Yüksek Lisans Eğitim – Öğretimi 33 farklı programda sürdürülmektedir.

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Akademik Birimler[/mantra-button-color]

Fen Edebiyat Fakültesi
Matematik-Bilgisayar Bölümü
İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü
Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü
Psikoloji Bölümü
Sosyoloji Bölümü
Mütercim-Tercümanlık (İngilizce)
Mütercim-Tercümanlık (Rusça)
İktisadi-İdari Bilimler Fakültesi
Bankacılık ve Finans
Turizm İşletmeciliği
Uluslararası Ticaret Bölümü
Uluslararası İlişkiler Bölümü
İktisat
Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü (MIS)
İşletme Bölümü
Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık
Mühendislik-Mimarlık Fakültesi
Makina Mühendisliği Bölümü
İnşaat Mühendisliği Bölümü
Bilgisayar Mühendisliği Bölümü
Kimya Mühendisliği Bölümü
Elektronik-Haberleşme Mühendisliği Bölümü
Mimarlık Bölümü
İç Mimarlık Bölümü
Yazılım Mühendisliği Bölümü
İşletme Mühendisliği Bölümü

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Güzel Sanatlar Fakültesi[/mantra-button-color]

Grafik Tasarım Bölümü
Oyunculuk Bölümü
Resim Bölümü
Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi Bölümü
Sinema-Televizyon Bölümü
Sinema-Televizyon Bölümü (Türkçe)
Tekstil Tasarım Bölümü
İletişim Tasarım Bölümü
Sosyal Bilimler Enstitüsü
Fen Bilimleri Enstitüsü
Yabancı Diller Yüksek Okulu
İngilizce – Rusça Hazırlık Programları
İngilizce – Almanca – İtalyanca – Rusça Dil ve Akademik Destek Programları
Atatürk İlke ve İnkılap Tarihi Araştırma ve Uygulama Merkezi
Kampüsler

Büyükçekmece Beylikdüzü Kampüsü
İstanbul’un yeni uydu kentleri arasında yer alan Beylikdüzü, Beykent yerleşim bölgesini kapsamakta, yeni İstanbul kent yaşamının barınma, alışveriş merkezleri, hastane, fuar ve oyun alanlarını içermektedir.
16.000 m² kapalı alan bulunan eğitim kompleksinde; laboratuarlar, atölyeler, stüdyolar, cep sineması, konferans salonu, sanat merkezi, açık ve kapalı spor alanları, alışveriş merkezi ve 250 öğrenci kapasiteli konukevi yer almaktadır. Beykent Üniversitesi Atatürk İlke ve İnkılap Tarihi Araştırma ve Uygulama Merkezi bu kampüste faaliyet göstermektedir.
Kampüsde, Meslek Yüksekokulu; Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama, İşletme, Pazarlama, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık, Radyo ve TV Programcılığı, Bankacılık ve Sigortacılık, Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Grafik, Muhasebe, Tekstil, Uluslararası Lojistik, Uluslararası Ticaret, Turizm Rehberliği, Çocuk Gelişimi, Gümrük İşletme, Hazır Yemek ve Aşçılık ve Masaüstü Yayıncılık Programlarıyla; yer almaktadır. Ayrıca Sosyal Bilimler Enstitüsü’ne ve Fen Bilimleri Enstitüsü’ne bağlı olarak Yüksek Lisans Eğitimi ve Sürekli Eğitim Programları öğretimi yapılmaktadır.
Temmuz 2012’den itibaren Metrobüsle birlikte Beylikdüzü Kampüsüne ulaşım kolaylaşmıştır.
Taksim Kampüsü
Taksim Sıraselviler Caddesinde 5000 m² kapalı alana sahip olan Taksim Kampüsü, 2004 yılında Eğitim-Öğretime açılmıştır. Kampüsde Sosyal Bilimler Enstitüsü’ne ve Fen Bilimleri Enstitüsü’ne bağlı olarak Yüksek Lisans Eğitimi yapılmaktadır.
Ortaköy Eğitim Merkezi
Ortaköy Eğitim Merkezi, İstanbul ili, Beşiktaş ilçesi sınırları içinde yer almaktadır.
Şişli Ayazağa Kampüsü (Merkez)
Üniversitenin İstanbul ili Şişli ilçesi sınırları içerisinde yer alan 5000 öğrenci kapasiteli kampüs, 2005-2006 Eğitim Öğretim yılında açılmıştır. Derslikleri, kütüphanesi, sanat merkezi, konferans salonları, laboratuvarları, atölyeleri, stüdyoları ve aktivite alanları bulunmaktadır. Kampüsde Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema Tv (İngilizce), Sinema Tv (Türkçe), Tekstil Tasarımı, İletişim Tasarım, Grafik Tasarım, Oyunculuk, Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi, ve Resim Bölümleriyle; Mühendislik Mimarlık Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği, Mimarlık, İç Mimarlık Bölümleriyle, Fen-Edebiyat Fakültesi Matematik ve Bilgisayar, İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümleriyle; İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme, Uluslararası İlişkiler, Uluslararası Ticaret, Yönetim Bilişim Sistemleri, İktisat, Turizm İşletmeciliği ve Bankacılık ve Finans Bölümleriyle; Yabancı Diller Yüksekokulu Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık ve Mütercim Tercümanlık bölümleriyle eğitim öğretim yapmaktadır.

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Beykent Üniversitesi adresi[/mantra-button-color]
Beykent Üniversitesi Şişli -Ayazağa Yerleşkesi, Şişli – İSTANBUL

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Beykent Üniversitesi web sitesi ve email adresi[/mantra-button-color]

Site: http://www.beykent.edu.tr
E-posta: info@beykent.edu.tr

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Beykent Üniversitesi telefonu[/mantra-button-color]

0 212 444 19 97

Bu yazımızda yandex.com.tr ile tr.wikipedia.org sitelerinden alıntı yapılmıştır.

Beykent Üniversitesi hakkında görüşlerinizi sizden sonrakilere bir ışık olması açısından en aşağıya yorumlayabilirsiniz.Unutmayalım ki bilgi paylaşarak çoğalır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir