Bitlis Eren Üniversitesi Fakülte ve Bölümleri

Bitlis Eren Üniversitesi taban puanları, fakülteleri, yüksekokulları, meslek yüksek okulları, enstitüleri, lisansüstü programları ile Bitlis Eren Üniversitesi adresi, telefonu, yerleşkeleri, sosyal olanakları, öğrenci kulüpleri, ulaşım ve barınma konularında bilgi edinmek için yazımızın devamını ve yorumları okuyunuz

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Bitlis Eren Üniversitesi[/mantra-button-color]

Bitlis Eren Üniversitesi, bilim ve teknolojide yeniliği, eğitim ve öğretimde niteliği esas alarak, sürekli gelişmeyi hedefleyen örnek bireyler yetiştiren, toplumun değerlerine saygılı bir üniversitedir.

Bitlis Eren Üniversitesi; evrensel değerleri ülkesinin değerleriyle bütünleştiren, adil, güvenilir ve hoşgörü temelinde gönül birliği, sevgi ve saygı esasına dayalı, akademik özgürlüğü sağlanmış bir ortamda; bilim, teknoloji ve sanatın; özgün, çağdaş ve üstün niteliklerini bireylere kazandırmayı, eğitim, araştırma ve hizmet alanlarında sağlanan üretimi; bölgenin ve ülkenin kalkınmasına katkı sağlayacak şekilde bilim ve eğitim hizmeti sunmayı ilke edinmiştir.

Bitlis Eren Üniversitesi 5662 Sayılı “Yükseköğretim Kurumları Teşkilatı Kanununda ve Yükseköğretim Kurumları Öğretim Elemanlarının Kadroları Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile Genel Kadro ve Usulü Hakkında Kanun Hükmünde Kararnameye Ekli Cetvellerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun”la kurulan ve 28 Mayıs 2007 tarihinde Ahmet Necdet Sezer tarafından onaylanan, 17 yeni üniversiteden biridir. Bitlis ilinde bulunmaktadır. Kampüs yapımı Eren Holding tarafından desteklenmektedir. Kampüs yapımı 2009 yılı Haziran ayında başlamıştır. Bünyesinde kurulu 3 fakülte (Fen Edebiyat Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Mühendislik Fakültesi) 3 yüksekokul (Sağlık Yüksek Okulu, Kanık Turizm Otelcilik Yüksekokulu ve Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu ) ve 7 meslek yüksekokulu bulunmaktadır.

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Bitlis Eren Üniversitesi adresi[/mantra-button-color]
Hüsrevpaşa Mah. 213 Sok. Sosyal Konutlar PK: 13000 Bitlis

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Bitlis Eren Üniversitesi web sitesi ve email adresi[/mantra-button-color]

Site: http://www.bitliseren.edu.tr
E-posta: info@bitliseren.edu.tr

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Bitlis Eren Üniversitesi telefonu[/mantra-button-color]

434 228 51 70

Bu yazımızda yandex.com.tr ile tr.wikipedia.org sitelerinden alıntı yapılmıştır.

Bitlis Eren Üniversitesi hakkında görüşlerinizi sizden sonrakilere bir ışık olması açısından en aşağıya yorumlayabilirsiniz.Unutmayalım ki bilgi paylaşarak çoğalır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir