Bozok Üniversitesi Fakülte ve Bölümleri

Bozok Üniversitesi taban puanları, fakülteleri, yüksekokulları, meslek yüksek okulları, enstitüleri, lisansüstü programları ile Bozok Üniversitesi adresi, telefonu, yerleşkeleri, sosyal olanakları, öğrenci kulüpleri, ulaşım ve barınma konularında bilgi edinmek için yazımızın devamını ve yorumları okuyunuz

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Bozok Üniversitesi[/mantra-button-color]

Bozok Üniversitesi; bilimsel, kültürel, sosyal, sanatsal ve sportif alanlarda Türkiye’de önde gelen ve dünyada saygın, mezunları tercih edilen ve aranan bir üniversite olmayı hedefler.

Genç ve dinamik akademik kadrosu; araştırma ve uygulama projelerine sınırsız desteğiyle; uluslar arası akademik işbirliğiyle; çağdaş ve uygulamaya dönük eğitim anlayışıyla; zengin kütüphane ve bilgi teknolojileri altyapısıyla; mesleki eğitim için zengin laboratuvar imkanlarıyla; modern, konforlu,sağlıklı beslenme ve arınma imkanlarıyla; hem mesleki becerilerle donatılmış hem de ülke ve dünya gerçeklerini tanıyan sorumluluk bilincinde, üretken, rasyone düşünen bireyler olarak hayata atılan öğrenciler yetiştiren üniversitedir. Bozok Kütüphanesi açık raf sistemine göre düzenlenmiş basılı ve elektronik olmak üzere pek çok kaynağı bünyesinde barındırır. Ayrıca kampus içinden internet iletişimi de sunulmaktadır.

Bozok Üniversitesi, 1 Mart 2006 tarih ve 5467 sayılı yasayla, Yozgat’ta kurulmuş devlet üniversitesidir. Üniversite, Erciyes Üniversitesi’nin Yozgat çevresindeki yerleşkesinin ayrılarak, yeni bir üniversite kurulmasıyla meydana gelmiştir.
Bozok Üniversitesi’nin merkez kampusü Atatürk Yolu 7. Km’de bulunan Erdoğan Akdağ kampusüdür. Merkez Kampus içerisinde yedi fakülte binası, bir enstitüler binası, bir laboratuvar binası, bir misafirhane, iki spor salonu, Kredi ve Yurtlar Kurumuna bağlı bir erkek yurdu ve 1000 kişilik bir karma yurt bulunmaktadır.
Erdoğan Akdağ kampusü dışında şehir merkezinde faaliyet gösteren birimleri; Rektörlük, personel, öğrenci işleri, sağlık kültür gibi birimlerin bulunduğu Rektörlük İdari Birimler Binası, Rektörlük Protokol Binası, Esentepe Mevkiinde bulunan kampus alanında Meslek Yüksekokulu ve Kredi ve Yurtlar Kurumuna bağlı bir kız yurdu, Hastane Caddesinde bulunan Sağlık Yüksekokulu hizmet vermektedirler.

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Fakülteler[/mantra-button-color]

Eğitim Fakültesi
Fen-Edebiyat Fakültesi
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
İlahiyat Fakültesi
İletişim Fakültesi
Mühendislik-Mimarlık Fakültesi
Tıp Fakültesi
Tarım ve Doğa Bilimleri Fakültesi

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Enstitüler[/mantra-button-color]

Fen Bilimleri Enstitüsü
Sağlık Bilimleri Enstitüsü
Sosyal Bilimler Enstitüsü
Yüksekokulu
Bozok Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu
Sağlık Yüksek Okulu
Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksek Okulu
Meslek Yüksekokulları
http://myo.bozok.edu.tr
Akdağmadeni Meslek Yüksekokulu
Boğazlıyan Meslek Yüksekokulu
Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu
Yerköy Adalet Meslek Yüksekokulu

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Bozok Üniversitesi adresi[/mantra-button-color]
Bozok Üniversitesi, Medrese Mahallesi Adnan Menderes Bulvarı No:118. 66200 – YOZGAT

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Bozok Üniversitesi web sitesi ve email adresi[/mantra-button-color]

Site: http://www.bozok.edu.tr
E-posta: ogrenci.isleri@bozok.edu.tr

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Bozok Üniversitesi telefonu[/mantra-button-color]

0 354 212 70 01

Bu yazımızda yandex.com.tr ile tr.wikipedia.org sitelerinden alıntı yapılmıştır.

Bozok Üniversitesi hakkında görüşlerinizi sizden sonrakilere bir ışık olması açısından en aşağıya yorumlayabilirsiniz.Unutmayalım ki bilgi paylaşarak çoğalır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir