Bursa Teknik Üniversitesi Fakülte ve Bölümleri

Bursa Teknik Üniversitesi taban puanları, fakülteleri, yüksekokulları, meslek yüksek okulları, enstitüleri, lisansüstü programları ile Bursa Teknik Üniversitesi adresi, telefonu, yerleşkeleri, sosyal olanakları, öğrenci kulüpleri, ulaşım ve barınma konularında bilgi edinmek için yazımızın devamını ve yorumları okuyunuz

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Bursa Teknik Üniversitesi[/mantra-button-color]

Bursa Teknik Üniversitesi, öğrencilerini araştırma, bilgi, teknoloji, sosyal ve sanatsal değer üretme ve ürettiklerini hayata uyarlama becerisi kazandırarak onları geleceği şekillendiren bireyler olarak yetiştirmektedir.

Bursa Teknik Üniversitesi bilgi, teknoloji, sosyal ve sanatsal değer üreten ve ürettiklerini kullanabilir değere dönüştürmeyi amaçlayan bir üniversitedir. Üniversitede İngilizce hazırlık sınıfı bulunmaktadır; yabancı okutman desteğinde üst düzey bir İngilizce eğitim programı verecek düzeyde bir hazırlık sınıfıdır. BTÜ Kütüphanesi üniversite hedefleri doğrultusunda, eğitim-öğretim ve araştırma faaliyetlerini desteklemek için; gerekli fiziki alt yapı ile birlikte her türlü bilgi kaynağını temin etmek, düzenlemek, geliştirmek ve çağın gerektirdiği şekilde üniversite öğretim elemanına, personeline, öğrencilerine, araştırmacılara ve diğer kullanıcıların hizmetine sunmak üzere çalışmaktadır.

Bursa Teknik Üniversitesi, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 2010 yılında çıkardığı bir yasayla kurulmuştur. Rektörü Prof. Dr. Ali Sürmen’dir. BTÜ kuruluş aşamasını Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezinde yürütmekte olup kampus yeri belirleme çalışmaları devam etmektedir.
Bursa Teknik Üniversitesi, Bursa’nın ikinci bir devlet üniversitesi olarak 21.07.2010 tarih ve 27648 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Bakanlar Kurulu kararına göre 6 Fakülte, 2 Enstitü ve 1 Yüksek okul ile kurulmuştur.
Üniversitemizde İngilizce hazırlık sınıfı bulunmaktadır. Hazırlık sınıfına müteakip, Makine Mühendisliği bölümü dersleri %30 İngilizce, Kimya Bölümü dersleri ise seçmeli İngilizce ve Türkçe olacaktır.

Vizyon

Paydaşlarımızın beklentilerini karşılayacak düzeyde bilgi, teknoloji, sosyal ve sanatsal değer üreten ve ürettiklerini kullanabilir değere dönüştüren bir dünya üniversitesi olmak.
Misyon

Öğrencilerimize; araştırma, bilgi, teknoloji, sosyal ve sanatsal değer üretme ve ürettiklerini hayata uyarlama becerisi kazandırarak onları geleceği şekillendiren bireyler olarak yetiştirmektir.
Değerlerimiz

Erişebilirlik
Şeffaflık ve hesap verebilirlik
Bağımsızlık
Dürüstlük
İnsan onuruna saygı
Ehliyet ve liyakat
Etkili, kaliteli ve çözüm odaklı hizmet
Güvenilirlik
Mükemmellik
Tarafsızlık
Doğruluk ve tutarlılık
Katılımcılık
Her türlü düşünceye saygı
Verimlilik
Yeniliğe ve gelişime açıklık
Akademik birimler

Fakülteler
Doğa Bilimleri ve Mimarlık ve Mühendislik Fakültesi
İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi
Denizcilik Fakültesi
Orman Fakültesi
İletişim Fakültesi
Sanat ve Tasarım Fakültesi
Enstitüler
Fen Bilimleri Enstitüsü
Sosyal Bilimler Enstiütsü
Yüksekokullar
Yabancı Diller Yüksekokulu

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Bursa Teknik Üniversitesi adresi[/mantra-button-color]
Bursa Teknik Üniversitesi, Atatürk Kongre Kültür Merkezi, Merinos Parkı – Osmangazi – BURSA

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Bursa Teknik Üniversitesi web sitesi ve email adresi[/mantra-button-color]

Site: http://www.btu.edu.tr
E-posta: bilgi@btu.edu.tr

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Bursa Teknik Üniversitesi telefonu[/mantra-button-color]

0 224 314 16 04

Bu yazımızda yandex.com.tr ile tr.wikipedia.org sitelerinden alıntı yapılmıştır.

Bursa Teknik Üniversitesi hakkında görüşlerinizi sizden sonrakilere bir ışık olması açısından en aşağıya yorumlayabilirsiniz.Unutmayalım ki bilgi paylaşarak çoğalır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir