Doğu Akdeniz Üniversitesi Fakülte ve Bölümleri

Doğu Akdeniz Üniversitesi taban puanları, fakülteleri, yüksekokulları, meslek yüksek okulları, enstitüleri, lisansüstü programları ile Doğu Akdeniz Üniversitesi adresi, telefonu, yerleşkeleri, sosyal olanakları, öğrenci kulüpleri, ulaşım ve barınma konularında bilgi edinmek için yazımızın devamını ve yorumları okuyunuz

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Doğu Akdeniz Üniversitesi[/mantra-button-color]

Öğrencilerini eleştirel düşünebilen, yaşadıkları topluma bilimsel alanda katkı koyabilen, mesleki sorumluluk alabilen, dürüst, yeniliklere açık, kişilik sahibi bireyler olarak eğitmek amacında olan bir üniversitedir.

Sürekli eğitim, uzaktan eğitim gibi yollarla topluma ve kurum kuruluşlara sertifika programlarını daha etkin ve yaygın bir şekilde sunmaktadır. Konferans, seminer, çalışma grupları ve benzeri etkinliklere toplumun tüm kesimlerinin dikkatini çekerek bir toplum-üniversite işbirliği oluşturmaktadır. Ülkenin ve tolumun gelişme-kalkınma bakımından öncelikli ihtiyaçları dikkate alınarak bilimsel araştırma ve geliştirme projeleri hazırlamakta ve bilimsel araştırma etkinliklerinde üniversite-sanayi-kurum-kuruluş işbirliğine ayrıca önem vermektedir. TEKNO-PARK Mevcut Teknoloji Geliştirme Merkezinin ulusal üretime yönelik bilimsel ve teknolojik yenilik ve gelişmelerine hız kazandırmaktadır. Dünyadaki 20.000 üniversite arasında 300 sıra birden ilerleme kaydederek 1704. sıradan 1421. sıraya yerleşmiştir. DAÜ sıralamasında, Türkiye’deki 160 dolayında üniversite arasında Tıp Fakültesi olan üniversiteler arasında 18. dir.

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Doğu Akdeniz Üniversitesi adresi[/mantra-button-color]
Doğu Akdeniz Üniversitesi, Gazimağusa Mersin 10, KKTC

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Doğu Akdeniz Üniversitesi web sitesi ve email adresi[/mantra-button-color]

Site: http://www.emu.edu.tr
E-posta: İnfo@emu.edu.tr

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Doğu Akdeniz Üniversitesi telefonu[/mantra-button-color]

392 630 11 11

Bu yazımızda yandex.com.tr ile tr.wikipedia.org sitelerinden alıntı yapılmıştır.

Doğu Akdeniz Üniversitesi hakkında görüşlerinizi sizden sonrakilere bir ışık olması açısından en aşağıya yorumlayabilirsiniz.Unutmayalım ki bilgi paylaşarak çoğalır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir