Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Fakülte ve Bölümleri

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi taban puanları, fakülteleri, yüksekokulları, meslek yüksek okulları, enstitüleri, lisansüstü programları ile Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi adresi, telefonu, yerleşkeleri, sosyal olanakları, öğrenci kulüpleri, ulaşım ve barınma konularında bilgi edinmek için yazımızın devamını ve yorumları okuyunuz

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi[/mantra-button-color]

“Tarihin derinliklerinden, bilimin ve sanatın ufuklarına” sloganıyla 2010 yılında yükseköğrenim dünyasında yerini alan üniversitemiz, dünya kenti olan İstanbul’un kalbindeki yerleşkeleri ile eğitim-öğretim vermeye başlamıştır.

Tarihimizin zenginliğinin günümüze yansıyan yerleşkelerimizdeki modern dersliklerde, çağın gerektirdiği donanımlara sahip bireyler yetiştirmek için yetkin bir eğitim-öğretim kadrosu öğrencilerle buluşmaktadır. Geçmişi, bilimsel çalışmaları, yayınları, eserleri ve eğitimci kimliğiyle hem akademik camiada hem de toplumda saygınlığı olan güçlü bir akademik kadro öğrencilerini bekliyor. İslami İlimler Fakültesi öğrencileri Arapça, diğer tüm bölümlerimizin öğrencileri İngilizce eğitim alırlar. Hazırlık sınıfı sonrasındaki Lisans eğitimi boyunca derslerin %30’luk kısmı İngilizce olarak verilmektedir. İslami ilimler Fakültesinde ise derslerin tamamı Arapçadır. Hazırlık sınıfı sonunda en başarılı 10 öğrenci Amerika Birleşik Devletleri’ne 2 aylık süre ile tüm masrafları üniversitemizce karşılanmak üzere dil eğitimi için gönderilmektedir.

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi, Fatih Sultan Mehmet Han, Sinan Ağa Bin Abdurrahman, Nurbanu Valide Sultan, Hatice Sultan ve Hacı Abdülaziz Ağa Mazbut Vakıfları tarafından 2010 yılında İstanbul’da kurulmuş bir vakıf üniversitesidir. Üniversitenin kurulmasına ilişkin karar 24 Nisan 2010 tarihli ve 5981 sayılı resmî gazetede yayınlanmıştır. Sürekli Eğitim Merkezi de vardır.

Akademik Birimler

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Fakülteler[/mantra-button-color]

Mühendislik-Mimarlık Fakültesi
Edebiyat Fakültesi
Güzel Sanatlar Fakültesi
İslami İlimler Fakültesi
Hukuk Fakültesi

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Enstitüler[/mantra-button-color]

Mühendislik ve Fen Bilimleri Enstitüsü
Sosyal Bilimler Enstitüsü
Güzel Sanatlar Enstitüsü
Medeniyetler İttifakı Enstitüsü
Yüksekokullar
Güzel Sanatlar Meslek Yüksekokulu

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi adresi[/mantra-button-color]
Zeyrek Mah. Büyükkaraman Cad. No: 53 Fatih, İstanbul

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi web sitesi ve email adresi[/mantra-button-color]

Site: http://www.fatihsultan.edu.tr
E-posta: fatihsultan@fatihsultan@edu.tr

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi telefonu[/mantra-button-color]

212 521 81 00

Bu yazımızda yandex.com.tr ile tr.wikipedia.org sitelerinden alıntı yapılmıştır.

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi hakkında görüşlerinizi sizden sonrakilere bir ışık olması açısından en aşağıya yorumlayabilirsiniz.Unutmayalım ki bilgi paylaşarak çoğalır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir