Fatih Üniversitesi Fakülte ve Bölümleri

Fatih Üniversitesi taban puanları, fakülteleri, yüksekokulları, meslek yüksek okulları, enstitüleri, lisansüstü programları ile Fatih Üniversitesi adresi, telefonu, yerleşkeleri, sosyal olanakları, öğrenci kulüpleri, ulaşım ve barınma konularında bilgi edinmek için yazımızın devamını ve yorumları okuyunuz

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Fatih Üniversitesi[/mantra-button-color]

Fatih Üniversitesi, 7 fakültesindeki 49 bölümünde, 2 yüksekokul, 4 enstitü, 4 meslek yüksekokulundaki yaklaşık 13000 öğrencisine eğitim ve öğretim hizmeti veren bir yükseköğretim kurumudur.

Yıl içinde yapılan bütün spor organizasyonları, Spor Yönetim Ofisi tarafından planlanmakta ve desteklenmektedir. Öğrenciler, ilgi duydukları spor dallarında Üniversitenin sunduğu imkânlardan yararlanabilmekte, spor etkinliklerine katılabilmektedirler. Üniversitede, araştırma ve proje geliştirme çalışmalarına lisans ve lisansüstü eğitim öğrencilerimiz de katılabilir, ilgi alanlarına göre, öğretim üyelerimizle birlikte çalışabilirler. Fen ve mühendislik bilimleri laboratuvarlarında ve araştırma-uygulama merkezlerinde disiplinler içi ve disiplinlerarası araştırmalar devam etmektedir. Fatih Üniversitesi Kütüphanesi, üniversitenin eğitim öğretim ve araştırma faaliyetlerini desteklemek, ihtiyaç duyulan her türlü bilgi ve belgeyi sağlamak, düzenlemek ve hizmete sunmak amacıyla kurulmuştur.

Fatih Üniversitesi, Büyükçekmece, İstanbulda yerleşik vakıf üniversitesi. Türkiye Sağlık ve Tedavi Vakfı tarafından 18 Ocak, 1996’da kurulmuştur. Açılışını dönemin Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel gerçekleştirmiştir. İngilizce ve Türkçe ile öğretim yapan üniversite, Almanca, Fransızca, Rusça, İspanyolca derslerini de seçmeli ders olarak vermektedir. Dokuz üyesi bulunan Mütevelli Heyeti ile yönetilmektedir.

Akademik yapılanması

Üniversite, Büyükçekmece Kampüsü’nde Eğitim, Fen – Edebiyat, İlahiyat, İktisadi ve İdari Bilimler, Mühendislik ve Hukuk Fakülteleri, Fen Bilimleri, Sosyal Bilimler, Biyomedikal Mühendislik Enstitüleri, Adalet Meslek Yüksekokulu, İstanbul Meslek Yüksekokulu; Ankara Gimat Kampüsü’nde Tıp Fakültesi, Sağlık Bilimleri Enstitüsü, Hemşirelik Yüksekokulu, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu, Ostim Kampüsü’nde ise Ankara Sağlık Yüksekokulu, Sağlık Bilimleri Meslek Yüksekokulu ve Ankara Meslek Yüksekokulu ile eğitim – öğretim faaliyetlerini sürdürmektedir.

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Rektörler[/mantra-button-color]

Şerif Ali Tekalan
Oğuz Borat
Turgut Balkaş
Ergün Yener
Fakülte ve bölümleri
Eğitim Fakültesi
Güzel Sanatlar
Fen-Edebiyat Fakültesi
Hukuk Fakültesi
İlahiyat Fakültesi
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
Mühendislik Fakültesi
Tıp Fakültesi
Enstitü ve yüksek lisans programları
Fen Bilimleri Enstitüsü
Sosyal Bilimler Enstitüsü
Sağlık Bilimleri Enstitüsü
Biyomedikal Mühendislik Enstitüsü
Meslek Yüksekokulları
İstanbul Meslek Yüksekokulu
Adalet Meslek Yüksekokulu
Ankara Meslek Yüksekokulu
Ankara Sağlık Bilimleri Meslek Yüksekokulu
Yüksekokullar
Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu
Hemşirelik Yüksekokulu
Ankara Sağlık Yüksekokulu
Rektörlüğe Bağlı Bölüm ve Birimler
AR-GE Projeleri Yönetim Ofisi
Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi
Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri Araştırma, Geliştirme ve Uygulama Merkezi
Enformatik Bölümü
Fatih Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi
Hazırlık Sınıfları Koordinatörlüğü
KOSGEB Fatih Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Koordinatörlüğü
Medeniyetler Araştırma Merkezi
Türk Dili Bölümü
Yabancı Diller
Sürekli Eğitim Merkezi
Sosyal İmkânlar ve Öğrenci kulüpleri

Eğitim-öğretim faaliyetlerini 1997–1998 akademik yılından itibaren Büyükçekmece’deki modern kampüsünde sürdüren Fatih Üniversitesi; modern laboratuvarlar, derslikler, konferans salonları, sosyal tesis binaları ve öğrenci yurtlarıyla modern bir eğitim ortamına sahiptir. Sosyal tesis binasında kütüphane, sinema salonu, kafeterya, yemekhane, kitabevi, kırtasiye, terzi, kuaför ve internet kafe bulunmaktadır. Fakültelerin bünyesinde kurulan laboratuvarlarda eğitim–öğretim faaliyetlerinin yanı sıra araştırmalar da sürdürülmektedir. Üniversite kampüslerinde öğrencilere dönük her türlü sosyal ve kültürel imkânın sunulmaktadır. Çeşitli alanlarda toplam 70 öğrenci kulübü ve topluluğu vardır.

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Fatih Üniversitesi adresi[/mantra-button-color]
Fatih Üniversitesi, Akçaburgaz Mevkii, 34500 – Büyükçekmece – İSTANBUL

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Fatih Üniversitesi web sitesi ve email adresi[/mantra-button-color]

Site: http://www.fatih.edu.tr/
E-posta: info@fatih.edu.tr

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Fatih Üniversitesi telefonu[/mantra-button-color]

0 212 866 33 00

Bu yazımızda yandex.com.tr ile tr.wikipedia.org sitelerinden alıntı yapılmıştır.

Fatih Üniversitesi hakkında görüşlerinizi sizden sonrakilere bir ışık olması açısından en aşağıya yorumlayabilirsiniz.Unutmayalım ki bilgi paylaşarak çoğalır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir