Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü Fakülte ve Bölümleri

Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü taban puanları, fakülteleri, yüksekokulları, meslek yüksek okulları, enstitüleri, lisansüstü programları ile Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü adresi, telefonu, yerleşkeleri, sosyal olanakları, öğrenci kulüpleri, ulaşım ve barınma konularında bilgi edinmek için yazımızın devamını ve yorumları okuyunuz

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü[/mantra-button-color]

GYTE’de toplam 624 idari ve akademik personel 2201 öğrencisine eğitim, öğretim hizmeti vermekte ve estetik değerlere sahip, donanımlı bireyler yetiştirmektedir.

Lisansüstü öğrenimde ve her türlü araştırma-geliştirme projelerinin yürütülmesinde laboratuvar araç ve gereçleri büyük önem arz etmektedir. Bu noktadan hareketle GYTE bünyesinde modern cihazlarla donatılmış 34 ayrı laboratuvar kurulmuştur. Öğrencilerin ders dışı vakitlerini değerlendirmek, doğru yönlendirilmelerini sağlamak, yararlı alışkanlıklar edinmelerine yardımcı olmak, yaptıkları çalışmaların sergilenmesi ve tanıtılmasına imkan tanımak, ders dışı zamanlarını değerlendirebilmeleri için gerekli ortamı hazırlamak, güzel sanatlarla ilgili faaliyetlere katılmalarını sağlamak ve kültürel faaliyetleri organize etmek gibi çalışmalar yürütülür. Görevi, Enstitü eğitim-öğretim ve araştırma programları çerçevesinde gereksinilen bilgi kaynaklarını en kısa sürede ve ekonomik bir biçimde kullanıcısına sağlamak olan Prof. Dr. Nejat Göyünç Kütüphanesi, GYTE Çayırova Yerleşkesinde, Koleksiyon Salonu, Okuma Salonunda toplam 355 metre karelik bir kapalı alanda hizmet vermektedir.

Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü (GYTE), 3 Temmuz 1992 tarihinde kurulan, ülkemizdeki iki yüksek teknoloji enstitüsünden birisidir. GYTE,bilinirliği az olmasına rağmen son yıllarda büyük atılımlar gerçekleştirmiş ve bir çok değerlendirmede türkiyenin en kaliteli eğitim veren ilk üç üniversitesinden sayılmıştır. Bu konuda yapılan değerlendirmelerden biri de Sabancı Üniversitesi’nin 2011 yılında yapmış olduğu Üniversite Sıralama Çalışmasıdır . Marmara Bölgesi’nde seçilmiş bir alanda konumlanmış, araştırma ve teknoloji üretimi öncelikli bir ihtisas üniversitesi olan GYTE,Çayırova ve Muallim Köy’de bulunan iki ayrı Kampüsten oluşmaktadır. Üniversite günümüzde 1.370.070 m2 toplam açık alanı ve 26.612 m2 toplam kapalı alanı bulunan Çayırova Kampüsü ve 3.898.835 m2 toplam açık alanı ve 21.750 m2 toplam kapalı alanı bulunan Muallimköy Kampüsü’nden oluşmaktadır.
1994 yılından bu yana Gebze’de 2 Enstitü ve 4 fakültesinde çeşitli disiplinlerde yüksek lisans ve doktora düzeyinde eğitim veren Enstitü; 2001 yılından itibaren Malzeme Bilimi, Elektronik ve Bilgisayar Mühendislikleri ile Matematik ve Fizik bölümlerinde lisans eğitimine başlamış olup 2005 yılında ise ilk lisans mezunlarını vermiştir. Enstitü 2008 yılı itibariyle Mimarlık Bölümü ve İşletme Bölümlerine de lisans öğrencisi almaya başlamıştır. Eğitim programları %30 İngilizce desteklidir.
Halen 926 lisans ve 1275 lisansüstü öğrencisi bulunan GYTE’de toplam 388 öğretim elemanı görev yapmaktadır. 2008 yılı itibariyle 158 doktoralı öğretim elemanının çalıştığı enstitü; uluslararası yayınlarını her yıl artırmakta ve öğretim üyesi başına düşen yayın sıralamasında, ilk beş üniversite arasında yer almaktadır. Son dört yıldır Türkiye’deki devlet üniversiteleri arasında bu alanda birinci sıradadır.

Sosyal faaliyetler

Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü,öğrencilerinin derslerinden arta kalan boş zamanlarını en iyi biçimde değerlendirmelerine ve birbirleri ile kaynaşmalarına zemin hazırlamak amacıyla spor faaliyetleri ve sosyal,kültürel faaliyetler düzenlemektedir.GYTE’de her sene bir çok ünlü isim konferans verir,bahar şenliği döneminde de ünlü isimlerin konserleri şenliklerine renk katar.Okulun öğrencilerine sunduğu bir diğer imkan ise öğrencilerin ücretsiz biçimde spor yapabilmeleridir.Öğrenciler okulun halı saha,pota ve kortlarını ücretsiz kullanabilirler.Okul spor alanında oldukça başarılıdır,özellikle GYTE Kürek Takımı 2004’de kurulmasına rağmen bayanlar tek çifte avrupa şampiyonluğu dahil bir çok başarıya imza atmıştır. GYTE kürek takımı en son Kadir Has Üniversitesi tarafından düzenlenen 11.Kürek Yarışlarında 34 puanla birincilik kupasının sahibi olmuştur.

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Akademik Birimler[/mantra-button-color]

Mühendislik Fakültesi
Bilgisayar Mühendisliği
Elektronik Mühendisliği
Malzeme Bilimi ve Mühendisliği
Fen Fakültesi
Matematik
Fizik
Moleküler Biyoloji ve Genetik
Mimarlık Fakültesi
Mimarlık
Şehir ve Bölge Planlama
İşletme Fakültesi
İşletme
Mühendislik ve Fen Bilimleri Enstitüsü
Bilgisayar Mühendisliği
Çevre Mühendisliği
Elektronik Mühendisliği
Makine Mühendisliği
Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği
Kimya Mühendisliği
Malzeme Bilimi ve Mühendisliği
Biyoloji
Biyomühendislik
Fizik
Kimya
Matematik
Mimarlık
Şehir ve Bölge Planlama
Endüstri Ürünleri Tasarımı
Deprem ve Yapı Mühendisliği
Sosyal Bilimler Enstitüsü
İşletme
Strateji Bilimi
İktisat
Girişimcilik ve Yenilik Yönetimi
Uluslararası Ticaret ve Finans
Rektölüğe Bağlı Birimler
Yabancı Diller Bölümü
Enformatik Bölümü
Türkçe Hazırlık Bölümü
Beden Eğitimi ve Spor Bölümü

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü adresi[/mantra-button-color]
Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü Rektörlüğü, P.K141 – 41400 – Gebze – KOCAELİ

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü web sitesi ve email adresi[/mantra-button-color]

Site: http://www.gyte.edu.tr/
E-posta: bashalk@gyte.edu.tr

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü telefonu[/mantra-button-color]

0 262 605 10 00

Bu yazımızda yandex.com.tr ile tr.wikipedia.org sitelerinden alıntı yapılmıştır.

Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü hakkında görüşlerinizi sizden sonrakilere bir ışık olması açısından en aşağıya yorumlayabilirsiniz.Unutmayalım ki bilgi paylaşarak çoğalır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir