Gedik Üniversitesi Fakülte ve Bölümleri

Gedik Üniversitesi taban puanları, fakülteleri, yüksekokulları, meslek yüksek okulları, enstitüleri, lisansüstü programları ile Gedik Üniversitesi adresi, telefonu, yerleşkeleri, sosyal olanakları, öğrenci kulüpleri, ulaşım ve barınma konularında bilgi edinmek için yazımızın devamını ve yorumları okuyunuz

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Gedik Üniversitesi[/mantra-button-color]

Gedik Üniversitesi; öğrencilerle iletişim içinde olarak eğitim-öğretim kalitesini sürekli geliştirmek, böylece çağdaş bir dünya üniversitesi olmak hedefindedir.

Gedik Üniversitesi Kütüphanesi, eğitim-öğretim ve araştırma faaliyetlerini desteklemek, öğrencilerin her türlü ortamdaki bilgi-belge ihtiyacını karşılamak amacıyla çalışmaktadır. İlgili eğitim programları için gerekli günümüz teknolojisine ait uygulama ve deney setlerine sahip laboratuvarlar, atölyeler, otomasyon laboratuvarları ve bilgisayara laboratuvarları üniversite bünyesinde bulunmaktadır. Bunun yanı sıra sportif ve kültürel etkinlikler için de üniversite bünyesinde gerekli ortamlar oluşturulmuştur. Çamlık Spor Tesisleri, üniversite öğrencilerinin kullanımına sunulmuş; kortlar, Atletizm pisti vb sportif alanlar öğrencilerin kullanımına açıktır.

Gedik Üniversitesi, 2011 yılında Gedik Holding tarafından İstanbul’da kurulmuş Gedik Meslek Yüksek Okulu’nu da içine alan Vakıf Üniversitesidir. Rektörü Prof. Dr. Ahmet TOPUZ’dur.

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Tarihçe[/mantra-button-color]

Ülke eğitimine ve gelişimine katkıda bulunulmak amacıyla 07.09.1994 tarihinde Gedik Eğitim Vakfı kurulmuştur.Ekonomik başarıların mutlak suretle toplumla bütünleşmesi ve toplumsal hedeflere yönelmesi gerektiğini, toplumsal kalkınmanın zorunlu bir ihtiyacı olarak gören Gedik Holding, kurduğu vakıf ile günümüze kadar yaptıklarının mutluluğunu ve yarınlarda yapacaklarının heyecanını yaşamaktadır.Vakıf amaçları doğrultusunda yürütülen faaliyetler ile yapılan çeşitli yardımlarla ilgili olarak çeşitli kurum ve kuruluşlardan alınan Teşekkür, Takdir Belgeleri’nin yanı sıra özellikle T.C. MEB’dan alınan Takdir Belgeleri ile 05.04.2007 tarihinde Cumhurbaşkanlığınca verilen Şükran Plaketi ve Belgesi GEV için gurur vesilesi olmuştur. 2011-2012 yıllarında eğitime başlayan Gedik Üniversitesi bünyesinde Mühendislik Fakültesi,Güzel Sanatlar ve Mimarlık Fakültesi,İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi,Yabancı Diller Yüksekokulu,Spor Bilimleri Fakültesi ve Gedik Meslek Yüksek Okulunu bulunmaktadır.Öğrencilerinin büyük bir bölümü burslu okumaktadır.
Kampüsler

Kartal Kampüsü
4 senelik lisans programlarının eğitiminin verildiği ayrıca Yabancı Diller Yüksek Okulunun da bulunduğu kampüstür. Ulaşımı son derece kolaydır. Kampüste yer alan fakülte ve yüksek okullar şöyledir: 1) Mühendislik Fakültesi 2) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 3) Güzel Sanatlar ve Mimarlık Fakültesi 4) Yabancı Diller Yüksek Okulu
Pendik Kampüsü
Gedik Meslek Yüksekokulunun bulunduğu kampüstür. Kampüste yüksek teknoloji ile mesleki eğitim verilmektedir. 2012-2013 akademik yılında 21 programda eğitim-öğretim yapılmıştır. 2013-2104 akademik yılında bu rakamın 22’ye çıkarılması hedeflenmektedir.
Çamlık Spor Tesisleri
Gedik Üniversitesi’nin kullanımına sunulmuş 1 gerçek boyutlarda futbol sahası, 1 kapalı ve 2 açık basketbol sahası,1 tenis kortu bulunan spor tesisleridir. Okul basketbol ve futbol takımı çalışmaları burda sürdürülür.
Aydınlı Kampüsü
Öğrenci yurtları burada yer almaktadır.

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Gedik Üniversitesi adresi[/mantra-button-color]
Gedik Üniversitesi, Cumhuriyet Mahallesi, E-5 Yanyol No:29. 34876 – Kartal – İSTANBUL

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Gedik Üniversitesi web sitesi ve email adresi[/mantra-button-color]

Site: http://www.gedik.edu.tr
E-posta: info@gedik.edu.tr

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Gedik Üniversitesi telefonu[/mantra-button-color]

0 216 452 45 85

Bu yazımızda yandex.com.tr ile tr.wikipedia.org sitelerinden alıntı yapılmıştır.

Gedik Üniversitesi hakkında görüşlerinizi sizden sonrakilere bir ışık olması açısından en aşağıya yorumlayabilirsiniz.Unutmayalım ki bilgi paylaşarak çoğalır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir