Hacettepe Üniversitesi Fakülte ve Bölümleri

Hacettepe Üniversitesi taban puanları, fakülteleri, yüksekokulları, meslek yüksek okulları, enstitüleri, lisansüstü programları ile Hacettepe Üniversitesi adresi, telefonu, yerleşkeleri, sosyal olanakları, öğrenci kulüpleri, ulaşım ve barınma konularında bilgi edinmek için yazımızın devamını ve yorumları okuyunuz

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Hacettepe Üniversitesi[/mantra-button-color]

Hacettepe Üniversitesi; evrensel değerler ışığında, bilim, teknoloji ve sanat birikiminden yararlanarak üstün nitelikli bireyler yetiştirmeyi; ürettiklerini toplum yararına sunmayı görev edinmiştir.

Seçkin akademi kadrosu ile öğrenci başına düşen öğretim üyesi sayısı açısından evrensel üniversite kavramını hak eden Hacettepe Üniversitesi, uluslararası bilimsel dergilerde en fazla makalesi yayınlanan Türk üniversitesi olmayı sürdürmektedir. Farklı yerleşkelerde bulunan kütüphanelere; elektronik veri tabanları ile elektronik kaynaklara kendi web sayfası üzerinden her an ulaşılabilir. Ayrıca öğrencilerine kütüphane içinde kablosuz erişim imkânları da sunmaktadır. Üniversite bünyesinde ileri teknoloji ürünü cihazlarla donatılmış çok sayıda araştırma laboratuvarı bulunmaktadır. Yerleşkelerde konferans, seminer, sergi, konser vb aktiviteler için kültür merkezi, sanat galerisi, açık hava tiyatrosu bulunmakta; bu alanlarda çeşitli konser, panel, sempozyum, film gösterimleri düzenlemekte. Öğrencilerin çeşitli spor dallarında spor yapabilmelerine olanak sağlayan tesisler de mevcuttur.

Hacettepe Üniversitesi 1967 yılında Başkent Ankara’da devlet üniversitesi olarak kurulmuştur. Üniversitenin altı kampüsü bulunmaktadır. Bunlar: Üniversite Fakülte, Enstitü ve Yüksekokulları
Sıhhiye Kampüsü,
Beytepe Kampüsü,
Beşevler,
Polatlı Kampüsleri.
Bala Kemal Şahin Kampüsü
Ana kampüs Ankara şehir merkezinde bulunan Sıhhiye Kampüsü 210.238 m²’lik, Beytepe Kampüsü ise 5.877.628 m²’lik alan üzerinde kurulmuştur. 24 Kasım 2011 de yapılan rektörlük seçimi sonucu Cumhurbaşkanlığı tarafından aynı üniversitenin Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. A. Murat Tuncer atanmıştır.

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Hacettepe Üniversitesi adresi[/mantra-button-color]
Hacettepe Üniversitesi Rektörlüğü – Sıhhıye – ANKARA

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Hacettepe Üniversitesi web sitesi ve email adresi[/mantra-button-color]

Site: http://www.hun.edu.tr/
E-posta: info@hacettepe.edu.tr

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Hacettepe Üniversitesi telefonu[/mantra-button-color]

0 312 305 50 00

Bu yazımızda yandex.com.tr ile tr.wikipedia.org sitelerinden alıntı yapılmıştır.

Hacettepe Üniversitesi hakkında görüşlerinizi sizden sonrakilere bir ışık olması açısından en aşağıya yorumlayabilirsiniz.Unutmayalım ki bilgi paylaşarak çoğalır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir