Haliç Üniversitesi Fakülte ve Bölümleri

Haliç Üniversitesi taban puanları, fakülteleri, yüksekokulları, meslek yüksek okulları, enstitüleri, lisansüstü programları ile Haliç Üniversitesi adresi, telefonu, yerleşkeleri, sosyal olanakları, öğrenci kulüpleri, ulaşım ve barınma konularında bilgi edinmek için yazımızın devamını ve yorumları okuyunuz

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Haliç Üniversitesi[/mantra-button-color]

Haliç Üniversitesi; ileri düzeyde bilimsel araştırma yapmak, eğitim-öğretim hizmeti vermek, öğretim elemanı yetiştirmek ve bilimsel kazanımları toplumun yararına sunmak hedefindedir.

Haliç Üniversitesi, öğretim kadrosunu, konularında uzman, güncel ve dünyaya açık, deneyimli, vizyoner, gençleri iş hayatının dinamiklerine gerek teorik, gerek pratik uygulamalarla hazırlayan, ayrıca öğrencilere “araştırmayı, düşünmeyi, yaratmayı ve öğrenmeyi öğreten” akademisyenlerden oluşturmaya özen göstermektedir. Öğrencilerin teorik öğretimin yanı sıra hızla değişen ülke ve dünya gündemine adapte olmalarını mümkün kılacak güncel ve pratik bilgilerle donatılması, iş hayatının dinamikleriyle tanışması ve sosyal yönü kuvvetli dünya bireyleri olarak yetişmesini hedeflenmekte; çeşitli meslek grupları ve iş dünyası ile işbirliği kurmaya önem vermektedir. İstanbul’un en merkezi semtlerindeki kampüsleriyle hizmet veren üniversite, kent üniversitesi olma özelliğiyle, öğrencilerinin, ders dışı zamanlarda tarih ve kültür ve sanat kenti İstanbul’un sayısız etkinliklerinden faydalanmalarını ayrıca, sosyal, kültürel, sportif faaliyetlerle kendilerini geliştirmelerini mümkün kılmaktadır.

Haliç Üniversitesi, 1998 yılında Bizim Lösemili Çocuklar Vakfı tarafından İstanbul’da kurulmuş bir Vakıf üniversitesidir.
18 Ocak 1998 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanan 14 Ocak 1998 tarih ve 4324 sayılı kanunla kurulan ve bünyesinde Rektörlüğe bağlı olarak, Fen-Edebiyat Fakültesi, Tıp Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, İşletme Fakültesi, Hemşirelik Yüksekokulu, Su Ürünleri Yüksekokulu, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Sağlık Bilimleri Enstitüsü ve Konservatuar yer almış olan Üniversitemiz 23 Kasım 1998 tarihinde eğitim ve öğretime başlamıştır.
Üniversitenin hızlı büyüme ve gelişimi süreci içerisinde, Rektörlüğe bağlı olarak, 2002 / 4306 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile Fen Bilimleri Enstitüsü ve Sosyal Bilimler Enstitüsü,2003 / 6330 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile Güzel Sanatlar Fakültesi,2006/10372 Sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile Mimarlık Fakültesi ve 9.07.2007 tarih 2007/12481 Sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile de Sağlık Bilimleri Yüksek okulu kurulmuştur. 09.07.2007 tarihli Bakanlar Kurulu kararıyla onaylanarak, 04.08.2007 tarih ve 26300 sayılı Resmi Gazete’de yayılanmış bulunan T.C. Haliç Üniversitesi Sağlık Bilimleri Yüksekokulu’nun kuruluşu Yükseköğretim Kurulunca uygun görülmüş olup, 2007 yılı ÖSS Ek kontenjanıyla öğrenci alınmış, 2007-2008 eğitim-öğretim yılında eğitim-öğretime başlamıştır.
Son olarak Yükseköğretim Genel Kurulunun 22.05.2008 tarihli kararıyla Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu eğitime açılarak 2008-2009 eğitim – öğretim döneminden itibaren eğitime başlanılmıştır. T.C. Haliç Üniversitesi 2008/2009 Eğitim-öğretim yılı itibariyle (4066) lisans, (494) lisansüstü öğrencisi olmak üzere toplam 4560 öğrencisi ile eğitim-öğretim faaliyetine devam etmektedir.
Öğrencilerine sağladığı bir “.edu.tr” e-posta servisi bulunmamaktadır, bu servisten sadece öğretim görevlileri faydalanabilmektedir.

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Akademik Birimler[/mantra-button-color]

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Fakülteler[/mantra-button-color]

Fen Edebiyat Fakültesi
Amerikan Kültürü ve Edebiyatı
Moleküler Biyoloji ve Genetik
Psikoloji
Mütercim Tercümanlık
Matemetik
İşletme Fakültesi
İşletme (Türkçe)
İşletme (İngilizce)
Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik
Turizm İşletmeciliği
Halkla İlişkiler ve Tanıtım
İşletme Enformatiği
Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler
Mühendislik Fakültesi
Bilgisayar Mühendisliği
Elektrik-Elektronik Mühendisliği (Elektronik Haberleşme Mühendisliği 2011 yılında değiştirilmiştir.)
Endüstri Mühendisliği
Mimarlık Fakültesi
Mimarlık
İç Mimarlık
Endüstri Ürünleri Tasarımı

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Güzel Sanatlar Fakültesi[/mantra-button-color]

Grafik Tasarım
Tekstil ve Moda Tasarımı
Fotoğraf ve Video
Plastik Sanatlar
Konservatuvar
Tiyatro
Opera ve Konser Şarkıcılığı
Türk Musikisi

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Yüksek Okullar[/mantra-button-color]

Hemşirelik Yüksekokulu
Sağlık Bilimleri Yüksekokulu
Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu
Meslek Yüksek Okulu

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Enstitüler[/mantra-button-color]

Fen Bilimleri Enstitüsü
Sosyal Bilimler Enstitüsü : Yurdumuzun “Fotoğraf ve Video” konusunda da yüksek lisans eğitimi veren yegane vakıf üniversitesi enstitüsüdür.
Sağlık Bilimleri Enstitüsü
Merkezler

Haliç Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi
Psikolojik Danışma Merkezi
Atatürk Araştırma ve Uygulama Merkezi
Kampüsler

Mecidiyeköy Kampüsü (Merkez)
Şişhane Kampüsü
Bomonti Kampüsü
Gayrettepe Kampüsü

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Haliç Üniversitesi adresi[/mantra-button-color]
Haliç Üniversitesi, Büyükdere Cad. No:101, 34394 – Mecidiyeköy – İSTANBUL

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Haliç Üniversitesi web sitesi ve email adresi[/mantra-button-color]

Site: http://www.halic.edu.tr/
E-posta: info@halic.edu.tr

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Haliç Üniversitesi telefonu[/mantra-button-color]

0 212 275 20 20

Bu yazımızda yandex.com.tr ile tr.wikipedia.org sitelerinden alıntı yapılmıştır.

Haliç Üniversitesi hakkında görüşlerinizi sizden sonrakilere bir ışık olması açısından en aşağıya yorumlayabilirsiniz.Unutmayalım ki bilgi paylaşarak çoğalır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir