İktisat Ve Girişimcilik Üniversitesi Fakülte ve Bölümleri

İktisat Ve Girişimcilik Üniversitesi taban puanları, fakülteleri, yüksekokulları, meslek yüksek okulları, enstitüleri, lisansüstü programları ile İktisat Ve Girişimcilik Üniversitesi adresi, telefonu, yerleşkeleri, sosyal olanakları, öğrenci kulüpleri, ulaşım ve barınma konularında bilgi edinmek için yazımızın devamını ve yorumları okuyunuz

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]İktisat Ve Girişimcilik Üniversitesi[/mantra-button-color]

Üniversitenin amacı, Kırgızistan Türkleri ile Türkiye, Kazakistan, Özbekistan, Türkmenistan, Azerbaycan Türkleri ve diğer akraba topluluklar arasında ortak anlayış ve işbirliğinin geliştirilmesine katkıda bulunmaktır.

İktisat ve Girişimcilik Üniversitesi çatısı altında Türk Dünyası Araştırmaları Vakfı’na bağlı Türk Dünyası Kırgız-Türk Sosyal Bilimler Enstitüsü, bünyesinde İşletme Fakültesi ve Sosyal Bilimler ve Eğitim Fakültesi olmak üzere iki fakülte ile bir Araştırma ve Kültür Merkezi faaliyet göstermektedir. Fakültelerin tüm sosyal, kültürel ve spor faaliyetleri Türk Dünyası Araştırma ve Kültür Merkezimiz tarafından düzenlenmektedir. Merkezde folklor, müzik, spor, gezi, tiyatro, düşünce, edebiyat, sinema gibi kulüpler bulunmaktadır. Başta Kırgızistan olmak üzere, Türkiye, Özbekistan, Kazakistan, Azerbaycan, Türkmenistan, Tataristan, Hakasya, Altay, Tuva, Makedonya, Gürcistan, Tacikistan, Afganistan, Suriye ve daha birçok yerden öğrencisi bulunmaktadır. Türk Dünyası Fakülteleri’nin mezunlarının bir kısmı kendi ülkelerine dönüp önemli vazifeler üstlenirken diğer bir kısmı da Türk Dünyası Araştırmaları Vakfı aracılığıyla Türkiye’de yüksek lisans ve doktora öğrenimlerini yapmaktadırlar.

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]İktisat Ve Girişimcilik Üniversitesi adresi[/mantra-button-color]
Ceni – Cok Caddesi No: 30 Sputnik Calal-Abad, KIRGIZİSTAN

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]İktisat Ve Girişimcilik Üniversitesi web sitesi ve email adresi[/mantra-button-color]

Site: http://www.tdavkrg.org/
E-posta: tdclbensmd@turan.org

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]İktisat Ve Girişimcilik Üniversitesi telefonu[/mantra-button-color]

637 225 08 10

Bu yazımızda yandex.com.tr ile tr.wikipedia.org sitelerinden alıntı yapılmıştır.

İktisat Ve Girişimcilik Üniversitesi hakkında görüşlerinizi sizden sonrakilere bir ışık olması açısından en aşağıya yorumlayabilirsiniz.Unutmayalım ki bilgi paylaşarak çoğalır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir