İstanbul Şehir Üniversitesi Fakülte ve Bölümleri

İstanbul Şehir Üniversitesi taban puanları, fakülteleri, yüksekokulları, meslek yüksek okulları, enstitüleri, lisansüstü programları ile İstanbul Şehir Üniversitesi adresi, telefonu, yerleşkeleri, sosyal olanakları, öğrenci kulüpleri, ulaşım ve barınma konularında bilgi edinmek için yazımızın devamını ve yorumları okuyunuz

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]İstanbul Şehir Üniversitesi[/mantra-button-color]

İstanbul Şehir Üniversitesi; araştırma ve eğitimde dünyaca tanınan, bölgesinin ve Türkiye’nin saygın üniversitelerinden biri olmak hedefleyen bir kurumdur.

İstanbul Şehir Üniversitesi, öğrencilerine; özel olarak tasarlanmış sınıflarda, “Akıllı Üniversite” konseptine uygun bir şekilde anlık olarak yerleşkeden her yere, her yerden yerleşkeye erişebilmeyi fırsatını veriyor. Pek çok spor branşında faaliyet gösteren üniversite, yerleşke içinde ve yerleşke çevresinde bulunan diğer spor tesislerinde çeşitli olanaklar sunuyor. Üniversite; basketbol, voleybol, futbol, badminton vb aktivitelerle akademik başarıyı sportif başarılarla birleştirmeyi amaçlamakta. Akademik çalışmaların ayrılmaz bir parçası olan İstanbul Şehir Üniversitesi Kütüphanesi, bilgi ihtiyacını en iyi biçimde karşılamak için kütüphanecilik ve bilgi teknolojisindeki gelişmeleri en kısa sürede tüm öğrencilere yansıtmayı da hedefliyor. İstanbul Şehir Üniversitesi, öğrenci kulüplerini akademik hayatın değişmez bir parçası olarak görüyor ve kulüplere her türlü desteği sağlamayı hedefliyor ve bu kulüplerde, öğrencilerine derslerinde öğrendiklerini pratiğe dökme şansını veriyor.

İstanbul Şehir Üniversitesi, 2008′ de açılan bir vakıf üniversitesidir. 2010-2011 döneminde ilk öğrencilerini Altunizade, İstanbul’da kabul etmiştir.5 Ekim Salı 2010 günü Cumhurbaşkanı ve Başbakan’ın ortak katılımıyla gerçekleştirilen açılış töreniyle akademik hayatına başlamıştır. 2008-2011 yılları arasında rektörlüğünü şu anda YÖK Başkanı olan Prof.Dr.Gökhan Çetinsaya’nın yaptığı üniversitenin yeni rektörü Prof.Dr.Ahmet Ademoğlu’dur. Üniversite Bilim ve Sanat Vakfı tarafından kurulmuştur. Eğitim dili İngilizce’dir.
Üniversitenin misyonu:
İyi, Doğru ve Güzeli aramak,
İnsan, Toplum ve Doğayı anlamak,
Bu arayış ve anlayışın ürünü olan bilgileri tüm insanlıkla paylaşmaktır

Kampüs

Üniversite ilk 3 akademik yılında Üsküdar, Altunizade’deki kampüsünde hizmet vermektedir. Ancak 2013-2014 akademik yılından itibaren Kartal Dragos’taki Tekel arazisi üzerine inşa edilmesi planlanan 30 futbol sahası büyüklüğündeki 10 bin kişilik yeni kampüsüne taşınması bekleniyor.
Kütüphane
Şehir Üniversitesi, orta vadede Türkiye’nin en büyük üniversite kütüphanesine sahip olmayı hedeflemektedir. Yazılı, basılı ve elektronik kaynaklardan oluşan bu büyük kütüphanede kullanıcılar Üniversitenin eğitim, öğretim ve araştırma alanlarında geniş bir literatüre erişilebilecekler, Kütüphanede Türkçe ve İngilizce’nin yanı sıra öncelikle bölgenin dillerinden olmak üzere çok sayıda dil ve alfabeden koleksiyonlar yer alacaktır. Kullanıcıların ihtiyaç duydukları bütün yayınlar satın alma, bağış veya değişim yoluyla Şehir Kütüphanesi’ne kazandırılacaktır. Kütüphane 30.000’i basılı olmak üzere yaklaşık 80.000 eser içermektedir.

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Fakülte ve Bölümler[/mantra-button-color]

Üniversite bünyesinde 5 fakülte ve bu fakültelere bağlı 12 bölüm bulunmaktadır. Bu bölümlerde 12 lisans ve 7 yüksek lisans programı sunulmaktadır.

İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi
Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü
Sosyoloji Bölümü
Psikoloji Bölümü
Tarih Bölümü
Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü
Hukuk Fakültesi
Hukuk Bölümü
İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi
İşletme Bölümü
Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik Bölümü
Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi
Bilgisayar Bilimleri ve Mühendisliği Bölümü
Elektrik- Elektronik Mühendisliği Bölümü
Endüstri Mühendisliği Bölümü
İletişim Fakültesi
Sinema ve Televizyon Bölümü
Ayrıca;
Yabancı Diller Yüksek Okulu
Sosyal Bilimler Enstitüsü
Fen Bilimleri Enstitüsü

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]İstanbul Şehir Üniversitesi adresi[/mantra-button-color]
İstanbul Şehir Üniversitesi, Kuşbakışı Caddesi No: 27 34662 – Altunizade – Üsküdar – İstanbul

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]İstanbul Şehir Üniversitesi web sitesi ve email adresi[/mantra-button-color]

Site: http://www.sehir.edu.tr/
E-posta: info@sehir.edu.tr

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]İstanbul Şehir Üniversitesi telefonu[/mantra-button-color]

444 40 34

Bu yazımızda yandex.com.tr ile tr.wikipedia.org sitelerinden alıntı yapılmıştır.

İstanbul Şehir Üniversitesi hakkında görüşlerinizi sizden sonrakilere bir ışık olması açısından en aşağıya yorumlayabilirsiniz.Unutmayalım ki bilgi paylaşarak çoğalır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir