İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Fakülte ve Bölümleri

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü taban puanları, fakülteleri, yüksekokulları, meslek yüksek okulları, enstitüleri, lisansüstü programları ile İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü adresi, telefonu, yerleşkeleri, sosyal olanakları, öğrenci kulüpleri, ulaşım ve barınma konularında bilgi edinmek için yazımızın devamını ve yorumları okuyunuz

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü[/mantra-button-color]

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü; teknolojik alanda üst düzeyde eğitim, öğretim ve araştırma yapma temel amacı ile kurulmuş bir devlet üniversitesidir.

Dünyada en gelişmiş teknik üniversite modeli olan yüksek teknoloji enstitülerinin Türkiye’deki iki örneğinden biridir. Mezunlar gerek yurt içi gerekse yurt dışında itibar görmekte, lisans mezunları lisansüstü eğitim için yurt dışında en iyi üniversitelere burslu olarak kabul edilmektedirler. Ayrıca, çalıştıkları alanlarda daha ilk yıllardan başlayarak kendilerini geliştirmeleri için son teknolojilerle donatılmış laboratuvar çalışmalarında bulunmaları sağlanmaktadır. Öğrencilerinin ilgi alanlarına göre boş zamanlarını değerlendirmek, dinlenme ve eğlence alışkanlığı kazandırmak, kültür ve güzel sanatlarla ilgili etkinlikler düzenlemelerini sağlamak üzere kurulmuş olan 40 topluluk faaliyetlerini sürdürmektedir. Topluluklar, kampüste sosyal ve kültürel yaşamı renklendirip desteklemektedirler. İYTE Kütüphanesi; 2008 yılında Avrupa Kütüphaneler Birliği tarafından yapılan çalışma sonucu, Avrupa’da son 4 yılda yapılan en iyi 29 kütüphane binası içinde yer alır.

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü adresi[/mantra-button-color]
İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü, 35430 – Urla – İZMİR

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü web sitesi ve email adresi[/mantra-button-color]

Site: http://www.iyte.edu.tr/
E-posta: bilgi@iyte.edu.tr

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü telefonu[/mantra-button-color]

0 232 750 60 00

Bu yazımızda yandex.com.tr ile tr.wikipedia.org sitelerinden alıntı yapılmıştır.

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü hakkında görüşlerinizi sizden sonrakilere bir ışık olması açısından en aşağıya yorumlayabilirsiniz.Unutmayalım ki bilgi paylaşarak çoğalır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir