Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Fakülte ve Bölümleri

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi taban puanları, fakülteleri, yüksekokulları, meslek yüksek okulları, enstitüleri, lisansüstü programları ile Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi adresi, telefonu, yerleşkeleri, sosyal olanakları, öğrenci kulüpleri, ulaşım ve barınma konularında bilgi edinmek için yazımızın devamını ve yorumları okuyunuz

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi[/mantra-button-color]

Bilgi çağının niteliklerini taşıyan, insanlık onurunu her şeyin üstünde tutan, hayalleri ve idealleri olan bireyler yetiştirmede öncü, öğrencileriyle ve çalışanlarıyla mensubu bulunmaktan kıvanç duyacakları sıradan değil, aranan bir üniversite olmak amacındadır.

Üniversitemiz geçmişinden aldığı güçle gelecek arasında bir bağ kurarak bölgemiz ve ülkemizin kalkınmasında büyük sorumluluk üstlenmiştir. Amacımız, en kısa zamanda üniversitemizin dünyada gelişmişlik düzeyinin başlıca ölçütü haline gelmiş olan bilimsel üretim ve araştırma geliştirme çalışmalarıyla üretken Türkiye’nin oluşumuna katkı yapan bir kurum haline gelmesini sağlamaktır. Bu anlayışla Üniversitemiz bilgi üreten, bilgiyi toplumun değişik kesimlerine yayan, ülkenin ve bölgenin sorunlarına duyarlı, sahip olduğu entelektüel sermayeyi söz konusu sorunların çözümünde kullanan, değişik konularda düşüncelerini açıklayan ve bunları ilgili çevrelerle paylaşan, yaptığı hizmetlerle saygı duyulan, sıradan değil aranan bir üniversite haline getirmek en büyük hedefimizdir. Üniversitemiz 5 fakülte, 2 yüksekokul, 4 meslek yüksekokulu, 2 enstitü ve 4 araştırma merkezinde yaklaşık 7000 öğrenci ve 600 akademik ve idari personeli ile eğitim öğretim hayatını sürdürmektedir.

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi 5662 Sayılı “Yükseköğretim Kurumları Teşkilatı Kanununda ve Yükseköğretim Kurumları Öğretim Elemanlarının Kadroları Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile Genel Kadro ve Usulü Hakkında Kanun Hükmünde Kararnameye Ekli Cetvellerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun”la kurulan ve 28 Mayıs 2007 tarihinde Ahmet Necdet Sezer tarafından onaylanan, 17 yeni üniversiteden biridir. Karaman ilinde bulunmaktadır. Üniversite, daha önce Konya Selçuk Üniversitesi’ne bağlı olarak eğitim vermekteydi.
Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi’nin logosu, Karamanoğlu Mehmet Bey’in her yerde Türkçe konuşulacağını belirten Ferman figürü üzerine temellendirilmiştir. Bu 16 ferman, 16 Türk devletini sembolize eder. Fermanların birleşmesi ile bir güneş oluşturmuştur. Logodaki sarı bilgi ışığını ve pozitivizmi; mavi ise sadelik, vakar ve güveni; ifade etmektedir.

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi adresi[/mantra-button-color]
Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi, Yunus Emre Yerleşkesi, 70100 Karaman

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi web sitesi ve email adresi[/mantra-button-color]

Site: http://www.kmu.edu.tr/
E-posta: iletisim@kmu.edu.tr

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi telefonu[/mantra-button-color]

338 226 20 00

Bu yazımızda yandex.com.tr ile tr.wikipedia.org sitelerinden alıntı yapılmıştır.

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi hakkında görüşlerinizi sizden sonrakilere bir ışık olması açısından en aşağıya yorumlayabilirsiniz.Unutmayalım ki bilgi paylaşarak çoğalır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir