Kilis 7 Aralık Üniversitesi Fakülte ve Bölümleri

Kilis 7 Aralık Üniversitesi taban puanları, fakülteleri, yüksekokulları, meslek yüksek okulları, enstitüleri, lisansüstü programları ile Kilis 7 Aralık Üniversitesi adresi, telefonu, yerleşkeleri, sosyal olanakları, öğrenci kulüpleri, ulaşım ve barınma konularında bilgi edinmek için yazımızın devamını ve yorumları okuyunuz

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Kilis 7 Aralık Üniversitesi[/mantra-button-color]

Üniversitemiz, ön lisans, lisans ve yüksek lisans düzeyinde yaklaşık 6.000 öğrencinin eğitim gördüğü, 223 akademik, 164 idari personelin görev aldığı genç, dinamik kadrosu ile eğitim ve öğretimini devam ettirmektedir.

Gelişimini hızla sürdürmekte olan Kilis 7 Aralık Üniversitesi’nde huzurlu, güvenli bir üniversite hayatı yaşamak için uygun bir ortam bulunmaktadır. Üniversitemiz modern binalarına, laboratuvarlarına her geçen gün bir yenisini ekleyerek öğrencilerimizin eğitim hayatlarına konforlu, çağdaş bir şekilde devam etmelerini sağlamaktadır. Üniversitemiz ülkemiz gençliğinin geleceğimiz olduğunun bilinciyle, öğrenci merkezli eğitim-öğretim sistemini benimsemiştir. Öğrencilerimizin yaratıcı düşünen, aldıkları eğitimle çözüm odaklı yaklaşan ve analitik düşünme yeteneği kazanarak mesleki hayata katılımları amaçlanmaktadır. Üniversitemiz; barış ve hoşgörünün bilimsel gelişmeye ışık tuttuğunun bilincinde olarak, akademik-idari personelimizin ve sevgili öğrencilerimizin destekleriyle başarısını arttıracaktır. Yetiştirdiği akademisyen ve öğrencileriyle toplumsal gelişmeye öncülük edecek, mensubu olmakla gurur duyulan bir üniversite olacaktır.

Kilis Yedi Aralık Üniversitesi 5662 Sayılı “Yükseköğretim Kurumları Teşkilatı Kanununda ve Yükseköğretim Kurumları Öğretim Elemanlarının Kadroları Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile Genel Kadro ve Usulü Hakkında Kanun Hükmünde Kararnameye Ekli Cetvellerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun”la kurulan ve 28 Mayıs 2007 tarihinde Ahmet Necdet Sezer tarafından onaylanan, 17 yeni üniversiteden biridir. Kilis ilinde bulunmaktadır. 7 Aralık 1921 günü Kilis düşman işgalinden kurtulduğu için ünivesiteye bu isim verilmiştir.

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Kilis 7 Aralık Üniversitesi adresi[/mantra-button-color]
Mehmet Sanlı Mah. Doğan Güreş Paşa Bul. No: 134 Kilis

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Kilis 7 Aralık Üniversitesi web sitesi ve email adresi[/mantra-button-color]

Site: http://www.kilis.edu.tr/
E-posta: bilgiislem@kilis.edu.tr

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Kilis 7 Aralık Üniversitesi telefonu[/mantra-button-color]

348 814 26 66

Bu yazımızda yandex.com.tr ile tr.wikipedia.org sitelerinden alıntı yapılmıştır.

Kilis 7 Aralık Üniversitesi hakkında görüşlerinizi sizden sonrakilere bir ışık olması açısından en aşağıya yorumlayabilirsiniz.Unutmayalım ki bilgi paylaşarak çoğalır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir