Korkut Ata Kızılorda Devlet Üniversitesi Fakülte ve Bölümleri

Korkut Ata Kızılorda Devlet Üniversitesi taban puanları, fakülteleri, yüksekokulları, meslek yüksek okulları, enstitüleri, lisansüstü programları ile Korkut Ata Kızılorda Devlet Üniversitesi adresi, telefonu, yerleşkeleri, sosyal olanakları, öğrenci kulüpleri, ulaşım ve barınma konularında bilgi edinmek için yazımızın devamını ve yorumları okuyunuz

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Korkut Ata Kızılorda Devlet Üniversitesi[/mantra-button-color]

Korkut Ata ülkenin en eski yükseköğrenim kurumlarından biridir ve Aral Denizi ekonomisi ve Kazakistan’ın Güneybatı bölgelerinde çeşitli sektörler için nitelikli uzman eğitimi vermektedir.

Üniversite genç kuşağa sadece profesyonel bilgi vermeyi değil, aynı zamanda çağdaş toplumsal değerler dünyasına yetenek kazandırmayı amaçlar. Üniversitenin misyonu milli eğitimin iyileştirilmesidir ve cumhuriyetimizin gelişmesini sağlayacak nesiller yetiştirmektir. Üniversitenin en önemli görevleri eğitimi iyileşmek, yeni bilgiler ve ileri teknolojilerin tanıtılması, bilim ve uygulama ve rekabetçi öğrenme entegrasyonu, eğitim sürecinin iyileştirilmesi, öğretmen ve öğrenciler arasında gelecek odaklı yaratıcılık yeteneğini oluşumudur. Ulaşım ve vize için kayıt sırasında rehberlik ve yönlendirme yapılacaktır. Üniversitenin, mevcut yurdu ikamet şartları bakımından elverişli olup aylık ücreti 50 ABD dolarıdır. Ev kiraları 200 ile 300 ABD doları arasındadır. Öğrenci geçim maliyeti (ikamet hariç) aylık ortalama 200-300 ABD dolarıdır. Üniversitenin sosyal, kültürel ve spor faaliyetleri için elverişli mekanları ve tesisleri bulunmaktadır.

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Korkut Ata Kızılorda Devlet Üniversitesi adresi[/mantra-button-color]
Ayteke Bi Köşesi 29 “A” 120014 Kızılorda, Kazakistan

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Korkut Ata Kızılorda Devlet Üniversitesi web sitesi ve email adresi[/mantra-button-color]

Site: www.tdavkz.org
E-posta: tdav@turan.org

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Korkut Ata Kızılorda Devlet Üniversitesi telefonu[/mantra-button-color]

212 511 10 06

Bu yazımızda yandex.com.tr ile tr.wikipedia.org sitelerinden alıntı yapılmıştır.

Korkut Ata Kızılorda Devlet Üniversitesi hakkında görüşlerinizi sizden sonrakilere bir ışık olması açısından en aşağıya yorumlayabilirsiniz.Unutmayalım ki bilgi paylaşarak çoğalır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir