Kto Karatay Üniversitesi Fakülte ve Bölümleri

Kto Karatay Üniversitesi taban puanları, fakülteleri, yüksekokulları, meslek yüksek okulları, enstitüleri, lisansüstü programları ile Kto Karatay Üniversitesi adresi, telefonu, yerleşkeleri, sosyal olanakları, öğrenci kulüpleri, ulaşım ve barınma konularında bilgi edinmek için yazımızın devamını ve yorumları okuyunuz

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Kto Karatay Üniversitesi[/mantra-button-color]

KTO Karatay Üniversitesi’nin hedefi öncelikle bölgesinde sanayi ve ticaret kesiminin sorunlarını çözmeye yönelik eğitim ve araştırmalar yapmak, nitelikli ve kolay iş bulan mezunlar vermek uluslararası çapta ön plana çıkan bir üniversite olmaktır.

Kurulduğu günden bu yana Konya’nın kalkınmasına öncülük eden Konya Ticaret Odası’nın sosyal sorumluluk projelerini geliştirmek üzere kurduğu KTO Karatay Üniversitesinde sanayi, ticaret ve eğitim aynı çatı altında birleşmiştir. KTO Karatay Üniversitesi sizlere yaraşan kalite ve vasıflarla 2010-2011 yılında öğretime kapılarını açtı. Şu andan itibaren en büyük hedefimiz, bu üniversiteyi sizlere layık kalitede, bilime ve öğretime kendini adamış öğretim kadrosuyla ülkemizde ve dünyada söz sahibi üniversitelerimizden biri haline getirmektir. KTO Karatay Üniversitesi olarak amacımız yenilikçi, sürekli değişim ve gelişim gösteren gelişmiş ülke standartlarına uygun bir eğitim merkezi olmaktır. Bu hedeflere ulaşma konusunda en büyük gücümüz, yurtiçi ve yurtdışındaki seçkin üniversitelerden doktorasını almış, en az bir yabancı dil bilen, bilimsel çalışmalarda başarılara imza atmış öğretim kadrosuna sahip olmamızdır.

KTO Karatay Üniversitesi, Konya ilinin Karatay ilçesinde kurulan bir vakıf üniversitesidir. Açıldığında Konya’nın ikinci üniversitesi olmuştur. Ayrıca üniversite Karatay Medresesi’nin devamı niteliğindedir. Konya Ticaret Odası Eğitim ve Sağlık Vakfı tarafından yapılan Karatay Üniversitesi için temel atma töreni 12 Kasım 2008 tarihinde yapılmıştır. TBMM’ye sunulan yasaya göre KTO-Karatay Üniversitesi bünyesinde 5 fakültenin, 1 yüksekokulun ve 2 enstitünün açılması planlanmıştır.

Üniversite Logosu

Konya’nın önemli değerleri üniversite logosu bünyesinde toplanmıştır. İç desen Üniversitenin adını aldığı Karatay Medresesi’nde sergilenen çinilerden alınmıştır. Çini deseninin temeli Türkiye’nin tanıtımında kullanılan ve Selçuklu’nun sembolü olan Lale ile Mevlana semazen figürünün birleştirilmesiyle oluşturulmuş ve bu yolla Logo’ya küresellik kazandırılmıştır. Logonun etrafını saran zincir sembolleri 1882 yılında kurulan ve Üniversiteyi kuran Konya Ticaret Odası’nı temsil eder.
Üniversiteye kabul

KTO Karatay Üniversitesi her sene yapılan ve yüz binlerce lise öğrencisinin ve mezununun devlet ve vakıf üniversitelerine kabul için katıldığı YGS ve LYS sınavlarının sonuçlarına göre öğrenci kabulü yapmaktadır. Üniversiteye yerleşen öğrenciler öğretim dilinin İngilizce olması sebebiyle KEPT adı altında bulunan dil yeterlilik sınavına girmek zorundadır. Bu sınav sonrasında sınav puanı 60 ve üzeri olan öğrenciler fakültelerinde öğrenim görmeye hak kazanırlar. Bunun dışında öğrenciler TOEFL ve benzeri sınavlardan almış oldukları puanlarla bölümlerine başlamaya hak kazanabilirler.
Akademik Birimler

Mühendislik Fakültesi
Bilgisayar Mühendisliği
Makine Mühendisliği
Elektrik-Elektronik Mühendisliği
Mekatronik Mühendisliği
İnşaat Mühendisliği
Hukuk Fakültesi

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi[/mantra-button-color]

İşletme
Uluslararası Ticaret
Turizm ve Otel İşletmeciliği
Sosyal Hizmet
Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik
Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi
İç mimarlık ve Çevre Tasarımı
Mimarlık
Geleneksel Türk Sanatları
Yüksekokullar
Adalet Meslek Yüksekokulu

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Enstitüler[/mantra-button-color]

Sosyal Bilimler Enstitüsü
Fen Bilimleri Enstitüsü
Açılması planlanan bazı fakülte ve yüksekokullar
Diş Hekimliği Fakültesi (2013-2014)
Sağlık Bilimleri Meslek Yüksekokulu (2012-2013)
Fen-Edebiyat Fakültesi (2013-2014)
Üniversiteye ulaşım

Üniversite, Konya Adalet Sarayı’na, Mevlana Müzesi‘ne ve Kültür Merkezlerine oldukça yakın bir konumda bulunmaktadır. Konya’nın muhtelif semtlerinden gelerek kampüs önünden geçen 7 farklı dolmuş ve belediye otobüsü ise öğrencilere sorunsuz bir ulaşım sağlanmaktadır. Üniversiteye yürüme mesafesinde olan Adalet Parkı, öğrencilerin sosyal ve kültürel etkinliklerini yapabilmelerine olanak sağlamaktadır. Konya-Ankara hızlı tren hattı ile ulaşım imkânları daha da gelişmiştir. Hali hazırda İstanbul’dan üç hava yolu şirketi her gün düşük ücret tarifeleriyle en az altı uçuş yapmaktadır.

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Kto Karatay Üniversitesi adresi[/mantra-button-color]
Akabe Mah. Alaaddin Kap Cad. No:130 42020 Karatay, Konya

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Kto Karatay Üniversitesi web sitesi ve email adresi[/mantra-button-color]

Site: http://www.karatay.edu.tr
E-posta: bilgi@karatay.edu.tr

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Kto Karatay Üniversitesi telefonu[/mantra-button-color]

332 444 12 51

Bu yazımızda yandex.com.tr ile tr.wikipedia.org sitelerinden alıntı yapılmıştır.

Kto Karatay Üniversitesi hakkında görüşlerinizi sizden sonrakilere bir ışık olması açısından en aşağıya yorumlayabilirsiniz.Unutmayalım ki bilgi paylaşarak çoğalır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir