Maltepe Üniversitesi Fakülte ve Bölümleri

Maltepe Üniversitesi taban puanları, fakülteleri, yüksekokulları, meslek yüksek okulları, enstitüleri, lisansüstü programları ile Maltepe Üniversitesi adresi, telefonu, yerleşkeleri, sosyal olanakları, öğrenci kulüpleri, ulaşım ve barınma konularında bilgi edinmek için yazımızın devamını ve yorumları okuyunuz

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Maltepe Üniversitesi[/mantra-button-color]

1991 yılında, eğitime başlayan başarılı eğitim geçmişinin son halkasıdır. Üniversitemiz, 9 fakülte, 3 enstitü, 2 meslek yüksekokulu ile eğitim-öğretim hizmeti vermekte, bilimsel araştırma ve yayınlarıyla bilime katkıda bulunmaya çalışmaktadır.

Çevresine duyarlı üniversite, oluşturduğu bilgiyi üretime aktarmasını bilir, üretime aktarılan bilgi de somut ürünleriyle yaşamı kolaylaştırır. Alanlarında uzman, deneyimli kadrosuyla, çağın gelişim ve beklentilerine göre güncelleştirilen programlarıyla, akademik altyapı olanaklarının çeşitliliği ve zenginliğiyle, akademik araştırmaları toplumuyla paylaşmasıyla, katılımı özendiren sosyal ve kültürel etkinlikleriyle, lisans eğitimi sonrası için sunduğu lisansüstü olanaklarıyla sizlere üniversite eğitiminiz için yeni bir seçenek sunuyor. Bizleri yakından tanıdıkça, sizlerde de kurumsal aidiyet duygusu gelişecek, bu kurumun bir parçası olarak kimliğinizi zenginleştirebileceksiniz.

Maltepe Üniversitesi, 1991 yılında, “Anaokulundan Üniversiteye” söylemiyle eğitim hizmetine başlayan Marmara Eğitim Kurumlarının başarılı eğitim geçmişinin son halkasıdır. İstanbul Marmara Eğitim Vakfı (İMEV) tarafından 9 Temmuz 1997 tarih ve 4282 sayılı kanunla kurulan Üniversite, 2547 sayılı kanunun vakıf ve yükseköğretim kurumlarına ilişkin yasa ve yönetmelik hükümlerine bağlı bir kamu tüzel kişiliğidir.
Maltepe Üniversitesi, Maltepe’de Feyzullah Caddesindeki tarihi köşkte yönetim birimini kurup 1997 yılında ek kontenjandan öğrenci alarak öğretime başlamıştır.
Bugün Üniversitemiz, 9 fakülte, 2 enstitü, 2 Yüksekokulu ile eğitim-öğretim hizmeti vermekte, bilimsel araştırma ve yayınlarıyla Türk ve dünya bilimine katkıda bulunmaya çalışmaktadır.

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Akademik Birimler[/mantra-button-color]

Fakülteler
Eğitim Fakültesi
Fen Edebiyat Fakültesi
Güzel Sanatlar Fakültesi
Hukuk Fakültesi
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
İletişim Fakültesi
Mimarlık Fakültesi
Mühendislik Fakültesi
Tıp Fakültesi
Enstitüler
Sosyal Bilimler Enstitüsü
Fen Bilimleri Enstitüsü
Sağlık Bilimleri Enstitüsü
Yüksek Okullar
Hemşirelik Yüksek Okulu
Meslek Yüksek Okulu
E-MYO
Marmara Eğitim Köyü

Kent yaşamının hızlı ve yorucu temposundan uzakta, 1999 yılında yapımına başlanan Marmara Eğitim Köyü 1000 dönümlük bir arazi üzerinde konumlandırılmaktadır.
Kampusta ilk aşamada anaokulu, ilköğretim okulu ve lise binaları bitirilerek 2002-2003 öğretim yılında hizmete açılmıştır. 2003-2004 eğitim-öğretim yılında da Üniversitemiz Marmara Eğitim Köyü kampusunda bulunan kendi binalarına taşınarak eğitime başlamıştır.
Modern teknolojinin bütün olanakları kullanılarak gerçekleştirilen Marmara Eğitim Köyü’nde, bir kampusta bulunması gereken hemen tüm birimler yer almaktadır. Kampusta, eğitime ayrılmış fakülte binalarının yanı sıra 504 öğrenciyi barındırabilecek öğrenci evleri, sosyal ve kültürel çalışmalarla spor etkinlikleri için gerekli olanaklarla donatılmış alanlar bulunmaktadır. Bunlar arasında konferans-konser salonları, amfitiyatro, sergi salonları, tam olimpik kapalı yüzme havuzu, açık-kapalı basketbol ve voleybol sahaları, futbol sahaları, tenis kortları, badminton, jimnastik, bilardo, fitness, mini golf sahaları, buz pateni pisti, sera ve hobi bahçeleri, konuk dinlenme tesisleri özellikle anılabilir.
Dragos Yerleşkesi

Cevizli Sahilyolu’ndaki kampüs 2 yıllık önlisans bölümleri ile Meslek Yüksekokulu olarak eğitim vermektedir.Dragos Kampüsü’nde Bilgisayar Programcılığı,Radyo-TV programcılığı,Çocuk Gelişimi,Tıbbi Dökümentasyon gibi önlisans bölümleri bulunmaktadır.
Tıp Fakültesi ile Uygulama Hastanesi

Tıp Fakültesi ile Uygulama Hastanesi; Maltepe Feyzullah Caddesinde, Üniversitenin ilk açıldığı yapılarda hizmet vermektedir.

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Maltepe Üniversitesi adresi[/mantra-button-color]
Marmara Eğitim Köyü 34857 Maltepe, İstanbul

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Maltepe Üniversitesi web sitesi ve email adresi[/mantra-button-color]

Site: http://www.maltepe.edu.tr/
E-posta: bilisim@maltepe.edu.tr

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Maltepe Üniversitesi telefonu[/mantra-button-color]

216 626 10 50

Bu yazımızda yandex.com.tr ile tr.wikipedia.org sitelerinden alıntı yapılmıştır.

Maltepe Üniversitesi hakkında görüşlerinizi sizden sonrakilere bir ışık olması açısından en aşağıya yorumlayabilirsiniz.Unutmayalım ki bilgi paylaşarak çoğalır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir