Mardin Artuklu Üniversitesi Fakülte ve Bölümleri

Mardin Artuklu Üniversitesi taban puanları, fakülteleri, yüksekokulları, meslek yüksek okulları, enstitüleri, lisansüstü programları ile Mardin Artuklu Üniversitesi adresi, telefonu, yerleşkeleri, sosyal olanakları, öğrenci kulüpleri, ulaşım ve barınma konularında bilgi edinmek için yazımızın devamını ve yorumları okuyunuz

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Mardin Artuklu Üniversitesi[/mantra-button-color]

Uluslararası düzeyde akademik yeterliliğini ispatlamış ve dikkate alınan bir “sosyal bilimler üniversitesi” olarak, Mardin ve çevresini, kent dokusu, tarih-kültür, kentlilik bilinci açısından kendini ifade eder konuma yükseltmek en büyük amacıdır.

Öğrencilerin eğitim, sağlık, spor ve kültürel ihtiyaçlarının karşılanması ve geliştirilmesine katkı sağlayarak öğrencilerin beklenti ve isteklerini tam anlamıyla karşılayan bir üniversite ortamı sunuyoruz. 2007 – 2008 eğitim-öğretim yılında öğrenci alınarak 1104 öğrenci ile eğitim-öğretime başlamıştır. Üniversitemiz, bulunduğu şehrin bölgenin sosyal ve kültürel ortamına katkıda bulunmayı, üniversiteler arasında köprü oluşturmayı hedeflemektedir. Üniversitemizde Edebiyat Fakültesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Mimarlık Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, İlahiyat Bilimleri Fakültesi ve Fen Fakültesi mevcuttur. Bünyesinde bulunduğu üniversite gibi hızla büyüyen bir kütüphane üniversitemizin rektörlük binası 1. katında yer alan genç kütüphane açıldığı günden beri yapılan çalışmalarla hızla büyüdü ve gelişti. 2 büyük gösteri salonuna sahip bir bina olarak inşa edildikten sonra üniversitemize tahsis edilen Atatürk Kültür Merkezi şehrin kültürel faaliyetlerinin de merkezi oldu.

Mardin Artuklu Üniversitesi 5662 Sayılı “Yükseköğretim Kurumları Teşkilatı Kanununda ve Yükseköğretim Kurumları Öğretim Elemanlarının Kadroları Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile Genel Kadro ve Usulü Hakkında Kanun Hükmünde Kararnameye Ekli Cetvellerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun”la kurulan ve 28 Mayıs 2007 tarihinde Ahmet Necdet Sezer tarafından onaylanan, 17 yeni üniversiteden biridir. Mardin ilinde bulunmaktadır.
2007–2008 eğitim-öğretim yılında öğrenci alınarak 83 öğrenci ile eğitim-öğretime başlamıştır.
2011-2012 Eğitim-öğretim yılında Kürt Dili ve Edebiyatı lisans programına 20 öğrenci alarak, Türkiye’de ilk defa lisans düzeyinde Kürtçe eğitim veren akademik kuruluştur.

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Fakülteler[/mantra-button-color]

Edebiyat Fakültesi
Mimarlık Fakültesi
İlahiyat Bilimleri Fakültesi
Güzel Sanatlar Fakültesi
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
Fen Fakültesi

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Enstitüler[/mantra-button-color]

Sosyal Bilimler Enstitüsü
Fen Bilimleri Enstitüsü
Yaşayan Diller Enstitüsü
Devlet Konservatuarı
Meslek Yüksekokulları
Mardin Meslek Yüksekokulu
Midyat Meslek Yüksekokulu
Kızıltepe Meslek Yüksekokulu
Nusaybin Meslek Yüksekokulu
Yüksekokullar
Sağlık Yüksekokulu
Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu
Meslek Yüksekokulları

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Mardin Artuklu Üniversitesi adresi[/mantra-button-color]
Mardin Artuklu Üniversitesi Yerleşkesi.Atatürk Kültür Merkezi(AKM), Yenişehir, Mardin

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Mardin Artuklu Üniversitesi web sitesi ve email adresi[/mantra-button-color]

Site: http://www.artuklu.edu.tr/
E-posta: info@artuklu.edu.tr

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Mardin Artuklu Üniversitesi telefonu[/mantra-button-color]

482 213 40 02

Bu yazımızda yandex.com.tr ile tr.wikipedia.org sitelerinden alıntı yapılmıştır.

Mardin Artuklu Üniversitesi hakkında görüşlerinizi sizden sonrakilere bir ışık olması açısından en aşağıya yorumlayabilirsiniz.Unutmayalım ki bilgi paylaşarak çoğalır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir