Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Fakülte ve Bölümleri

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi taban puanları, fakülteleri, yüksekokulları, meslek yüksek okulları, enstitüleri, lisansüstü programları ile Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi adresi, telefonu, yerleşkeleri, sosyal olanakları, öğrenci kulüpleri, ulaşım ve barınma konularında bilgi edinmek için yazımızın devamını ve yorumları okuyunuz

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi[/mantra-button-color]

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi lisansüstü, lisans, ön lisans düzeyinde eğitim veren 14491 öğrencisi ve 803 çalışanı ile yeni kurulan üniversiteler arasında önemli bir kurumlardan biri haline gelmiştir.

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi çağın gerektirdiği, ülkenin ihtiyaç duyduğu, duyusal özellikleri yüksek, sanatsal, kültürel ve sportif etkinliklere duyarlı, alanının gerektirdiği araştırma, uygulama ve bilimsel yeterliklere sahip, teknoloji okur-yazarlığı olan bireyler yetiştirmeyi ve küresel değerleri ulusal değerlerle bütünleştirmeyi görev edinmiştir. Bilimin önderliğine inanmış, yaratıcılığı ve özgün düşünceyi üstün tutan, farklı görüş ve düşüncelerin barış ve hoşgörü içinde dile getirilebildiği, özgür, çok sesli, adil ve şeffaf, akademik ve etik değerlere sahip, eğitimin toplumsal gelişmeye ve toplumsal kültüre öncülük ettiğine inanan, bilim, teknoloji, öğretim, sanat ve spor alanlarında ulusal ve uluslararası rekabet gücüne sahip bir üniversite olmak, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nin en büyük hedefidir. Üniversitemiz 3 enstitü, 3 fakülte, 2 yüksekokul, 6 meslek yüksekokulu, 6 araştırma merkezi, rektörlüğe bağlı 6 birimi ile öğrencilerine hizmet vermektedir.

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, 01.03.2006 tarih ve 5467 sayılı kanunla kurulmuş bir üniversitedir.

MAEÜ İstiklal Kampüsü
20 Temmuz 1982 tarih ve 41 sayılı kanun hükmünde kararname ile kurulan Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğüne bağlanan Burdur Eğitim Fakültesi ve Burdur Meslek Yüksek Okulu ile yola çıkılan oluşum 1992 yılında 3837 sayılı yasa ile kurulan Süleyman Demirel Üniversitesi’ne bağlanarak devam etmiştir.
Süleyman Demirel Üniversitesi’ne bağlı olunan süreçte iki birime ilave olarak Burdur Sağlık Yüksek Okulu, Bucak Hikmet Tolunay Meslek Yüksek Okulu, Bucak Emin Gülmez Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu, Ağlasun Meslek Yüksek Okulu, Gölhisar Meslek Yüksek Okulu kurulmuştur. 01.03.2006 tarih ve 5467 sayılı kanunla Akdeniz Üniversitesi’ne bağlı Veteriner Fakültesi ve yeni kurulan Fen Edebiyat Fakültesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Fen Bilimleri Enstitüsü ile Sağlık Bilimleri Enstitüsü de bu oluşuma katılmıştır.Mehmet Akif Ersoy üniversitesi değişime ve gelişime devam etmektedir. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Eğitim Bilimleri Enstitüsü, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu ve Bucak Zeliha Tolunay Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu oluşuma en son katılan birimlerdir. Üniversitenin Rektörü Prof.Dr. Mustafa Saatcı’dir.

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi adresi[/mantra-button-color]
Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Bahçeli Evler Mahallesi 15100 Burdur

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi web sitesi ve email adresi[/mantra-button-color]

Site: http://www.mehmetakif.edu.tr/
E-posta: rektorluk@mehmetakif.edu.tr

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi telefonu[/mantra-button-color]

248 212 27 00

Bu yazımızda yandex.com.tr ile tr.wikipedia.org sitelerinden alıntı yapılmıştır.

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi hakkında görüşlerinizi sizden sonrakilere bir ışık olması açısından en aşağıya yorumlayabilirsiniz.Unutmayalım ki bilgi paylaşarak çoğalır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir