Melikşah Üniversitesi Fakülte ve Bölümleri

Melikşah Üniversitesi taban puanları, fakülteleri, yüksekokulları, meslek yüksek okulları, enstitüleri, lisansüstü programları ile Melikşah Üniversitesi adresi, telefonu, yerleşkeleri, sosyal olanakları, öğrenci kulüpleri, ulaşım ve barınma konularında bilgi edinmek için yazımızın devamını ve yorumları okuyunuz

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Melikşah Üniversitesi[/mantra-button-color]

Melikşah Üniversitesi olarak önceliğimiz; salt eğitimin ötesine geçip, bu toplumun bir bireyi ve bir paydaşı olduğunuzun bilincinde olarak, hedefinizdeki uzmanlık alanlarında bilgi birikimi kazanımlarınızın önünü açmaya imkan tanımaktır.

Sanayici ile bilim adamı arasında köprü olma gayesiyle, ticaret ve sanayi şehri Kayseri’de işadamlarımızın desteği ile bilimsel çalışmalar yürütmek üzere 2008 yılında Melikşah Üniversitesi yerleşkesi inşa edilmiş olup, 2009 yılında eğitim-öğretime başlanmıştır. Bugün içinde bulunduğumuz 2010 –2011 akademik yılında da bilimin ışığında verdiğimiz eğitimin yanı sıra, bilimsel literatüre katkı sağlamak maksadıyla yürüttüğümüz araştırmalarımıza devam etmekteyiz. Üniversite eğitimi, eğitimin en önemli aşamalarından birisi olup, üniversiteler güncel bilgilerin öğretildiği, ileri araştırma prensiplerinin kazandırıldığı, bilgiye ulaşma tekniklerinin ve yöntemlerinin verildiği yerlerdir. Melikşah Üniversitesi bu bilinçle; öncelikle iyi bir yabacı dil eğitiminin verildiği, iyi branş eğitimi ve staj imkânlarının sunulduğu, uluslararası ilişkileri güçlü, bunların yanında sosyal beklentilerin karşılandığı, çağdaş bir üniversite olarak siz değerli öğrencilerimize hizmet vermektedir.

Melikşah Üniversitesi, Kayseri ilinin Talas ilçesinde kurulan bir vakıf üniversitesidir. Kayseri’de kurulan ilk vakıf üniversitesi olan Melikşah Üniversitesi, Kayseri’de kurulmuş ikinci üniversitedir.
Burç Eğitim Kültür ve Sağlık Vakfı tarafından kurulan Melikşah Üniversitesi kampüsü 32024.57 m²’lik bir alana kurulmuştur.

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Akademik Birimler[/mantra-button-color]

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Fakülteler[/mantra-button-color]

Fen-Edebiyat Fakültesi
Hukuk Fakültesi
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
Mühendislik Mimarlık Fakültesi

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Enstitüler[/mantra-button-color]

Fen Bilimleri Enstitüsü
Sosyal Bilimler Enstitüsü
Eğitim Merkezleri
Yabancı Diller Eğitim Merkezi

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Melikşah Üniversitesi adresi[/mantra-button-color]
Mevlana Mah. Aksu Sok. No:2 Talas, Kayseri

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Melikşah Üniversitesi web sitesi ve email adresi[/mantra-button-color]

Site: http://www.meliksah.edu.tr
E-posta: info@meliksah.edu.tr

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Melikşah Üniversitesi telefonu[/mantra-button-color]

352 232 13 75

Bu yazımızda yandex.com.tr ile tr.wikipedia.org sitelerinden alıntı yapılmıştır.

Melikşah Üniversitesi hakkında görüşlerinizi sizden sonrakilere bir ışık olması açısından en aşağıya yorumlayabilirsiniz.Unutmayalım ki bilgi paylaşarak çoğalır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir