Nevşehir Üniversitesi Fakülte ve Bölümleri

Nevşehir Üniversitesi taban puanları, fakülteleri, yüksekokulları, meslek yüksek okulları, enstitüleri, lisansüstü programları ile Nevşehir Üniversitesi adresi, telefonu, yerleşkeleri, sosyal olanakları, öğrenci kulüpleri, ulaşım ve barınma konularında bilgi edinmek için yazımızın devamını ve yorumları okuyunuz

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Nevşehir Üniversitesi[/mantra-button-color]

Kurulduğu günden bu yana Kapadokya bölgesinin en önemli eğitim ve öğretim kurumlarından biri haline gelen Nevşehir Üniversitesi, bölgenin eğitim, öğretim ve kültürel faaliyetlerinde önemli rol üstlenmektedir.

Nevşehir Üniversitesi olarak amacımız her geçen yıl anlaşmalı olduğumuz üniversitelerin sayısını arttırmaktadır. Genç bir Üniversite olmamıza rağmen 11 üniversite ile 19 alanda Erasmus anlaşması imzaladık. Farabi Değişim Programları ile anlaşmalı 55 ve ikili anlaşma yaptığımız 8 üniversite bulunmaktadır. Üniversitemiz ayrıca Erasmus öğrencilerine yönelik hazırlanan Yoğun Türkçe Dil Kursu veren 11 üniversiteden biridir. Bu kapsamda Türkçe öğrenmek için yurt dışından üniversitemize gelen öğrencileri ağırlamakta, uluslararası bir üniversite olma yolunda sağlam ve emin adımlarla ilerlemekteyiz. Nevşehir Üniversitesi, bilimsel araştırma-geliştirme çalışmalarını destekleyen, her gün gelişip ilerleyen, yeni yayınlarla zenginleşen, bilimin son verilerini izlemekle görevli, her türlü bilgi gereksinimini karşılayacak personel, kaynak, teknolojik altyapı ve hizmetleriyle etkin bir bilgi merkezidir.

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Nevşehir Üniversitesi adresi[/mantra-button-color]
Nevşehir Üniversitesi, 2000 Evler Mah. Zübeyde Hanım Cad. 50300 Nevşehir

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Nevşehir Üniversitesi web sitesi ve email adresi[/mantra-button-color]

Site: http://www.nevsehir.edu.tr/tr
E-posta: rektorluk@nevsehir.edu.tr

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Nevşehir Üniversitesi telefonu[/mantra-button-color]

384 215 30 40

Bu yazımızda yandex.com.tr ile tr.wikipedia.org sitelerinden alıntı yapılmıştır.

Nevşehir Üniversitesi hakkında görüşlerinizi sizden sonrakilere bir ışık olması açısından en aşağıya yorumlayabilirsiniz.Unutmayalım ki bilgi paylaşarak çoğalır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir