Niğde Üniversitesi Fakülte ve Bölümleri

Niğde Üniversitesi taban puanları, fakülteleri, yüksekokulları, meslek yüksek okulları, enstitüleri, lisansüstü programları ile Niğde Üniversitesi adresi, telefonu, yerleşkeleri, sosyal olanakları, öğrenci kulüpleri, ulaşım ve barınma konularında bilgi edinmek için yazımızın devamını ve yorumları okuyunuz

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Niğde Üniversitesi[/mantra-button-color]

Niğde Üniversitesi, öğrenciye sadece diploma vermeyi değil, kariyer ve kişisel yaşam için gerekli deneyimleri kazandırmak suretiyle öğrenciyi hayata hazırlamayı kendisine misyon olarak belirlemiştir.

Niğde Üniversitesi öğrencinin sadece kariyerini değil kişisel gelişimini de önemseyen ve ona her iki yönde de gelişimi için olanak sağlamaya çalışan bir üniversitedir. Niğde Üniversitesi, öğrencilerine en güncel ve sağlıklı bilgiyi verip araştırma, analiz, yorum ve sunum yeteneklerini geliştirirken, öğrencilerinin kulüp faaliyetlerinde yer almalarını, müzik, spor, tiyatro gibi sosyal etkinliklere katılımlarını teşvik ederek kişisel ve sosyal yeteneklerini geliştirmeleri konusunda da olanaklar sunmaktadır. Niğde Üniversitesi, eğitim öğretim ve araştırma faaliyetleri yönünden genç ve dinamik bir akademik kadroya sahiptir. Öğretim üyeleri, ulusal ve uluslararası yayın ve birçok projeyi yürütmektedir. Bilgisayar, internet ağı ve laboratuvar bakımından öğretim elemanı ve öğrencilerine çok geniş imkanlar sunar. Öğrencilerin akademik çalışmalarını bilgisayar ortamında gerçekleştirebilecekleri ve serbest zamanlarını değerlendirebilecekleri modern alanlar bulunmaktadır.

Niğde Üniversitesi, 3 Temmuz 1992 tarih ve 3837 Sayılı Kanunun ek 22. maddesine göre 11 Temmuz 1992 tarhinde Niğde’de kurulmuş devlet üniversitesidir.
Niğde Üniversitesi, bünyesindeki 5 Fakülte, 2 Yüksekokul, 6 Meslek Yüksekokulu ve 2 Enstitü’yle, 620 akademik ve 396 idari personel ile 14 binin üzerinde öğrenciye eğitim-öğretim vermektedir.

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Fakülteler[/mantra-button-color]

Mühendislik Fakültesi – Wiki sayfası
Fen-Edebiyat Fakültesi
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
Eğitim Fakültesi
Mimarlık Fakültesi

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Enstitüler[/mantra-button-color]

Sosyal Bilimler Enstitüsü
Fen Bilimleri Enstitüsü
Eğitim Bilimleri Enstitüsü
Yüksekokullar
Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu
Zübeyde Hanım Sağlık Yüksekokulu
Meslek Yüksekokulları
Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu
Bor Meslek Yüksekokulu
Zübeyde Hanım Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu
Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu
Ulukışla Meslek Yüksekokulu
Bor Halil Zöhre Ataman Meslek Yüksekokulu
Rektörlüğe Bağlı Birimler
Enformatik Bölüm Başkanlığı
Yabancı Diller Bölümü
Türk Dili Bölüm Başkanlığı
Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Bölüm Başkanlığı
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü
Güzel Sanatlar Bölümü Başkanlığı
Öğrenci Yaşamı

Barınma
Öğrencilerin barınma hizmetlerinin büyük bir bölümü Kredi Yurtlar Kurumuna ait öğrenci yurtları kanalıyla yürütülmektedir. Kredi Yurtlar Kurumunun, Kumluca mevkiinde 2626 yatak kapasiteli (kız-erkek) Niğde Yurt Müdürlüğü, Merkez Yerleşke sınırları dahilinde 580 yatak kapasiteli (kız-erkek) Milli Piyango Yurt Müdürlüğü ve Bor İlçesinde 664 yatak kapasiteli (kız-erkek) Bor Yurt Müdürlüğü olmak üzere toplam 3870 yatak kapasiteli 3 adet öğrenci yurdu bulunmaktadır. Ayrıca Niğde ve Borda yaklaşık 1100 öğrenci kapasiteli (560 kız – 540 erkek) 7 adet özel öğrenci yurdu hizmet vermektedir. Üniversiteye ait kampüs içerisinde öğrenci yurdu ise henüz bulunmamaktadır. Öğrencilerin önemli bir kısmı da ev kiralamak suretiyle barınma ihtiyaçlarını karşılamaktadırlar.
Spor
Merkez kampüs içerisinde 11440 m2’lik bir alanda 5000 kişiye hizmet verebilecek çok amaçlı spor tesisleri yeralmaktadır. Tesiste futbol(futsal), basketbol, voleybol, hentbol ve tenis sporları yapılabilmektedir. Tesisler haftanın yedi günü 08:00-21:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.
Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu bünyesinde bulunan 20 kişilik 116 m2’lik Fitness salonu haftanın altı günü Karma ve Bayan olarak hizmet vermektedir.

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Niğde Üniversitesi adresi[/mantra-button-color]
Niğde Üniversitesi Rektörlüğü 51100 Niğde

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Niğde Üniversitesi web sitesi ve email adresi[/mantra-button-color]

Site: http://www.nigde.edu.tr/
E-posta: genelsekreterlik@nigde.edu.tr

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Niğde Üniversitesi telefonu[/mantra-button-color]

388 225 26 01

Bu yazımızda yandex.com.tr ile tr.wikipedia.org sitelerinden alıntı yapılmıştır.

Niğde Üniversitesi hakkında görüşlerinizi sizden sonrakilere bir ışık olması açısından en aşağıya yorumlayabilirsiniz.Unutmayalım ki bilgi paylaşarak çoğalır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir