Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Fakülte ve Bölümleri

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi taban puanları, fakülteleri, yüksekokulları, meslek yüksek okulları, enstitüleri, lisansüstü programları ile Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi adresi, telefonu, yerleşkeleri, sosyal olanakları, öğrenci kulüpleri, ulaşım ve barınma konularında bilgi edinmek için yazımızın devamını ve yorumları okuyunuz

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi[/mantra-button-color]

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi, yaptığı ve yapacağı eğitim-öğretim ve bilimsel araştırmalar ile bilgili, kültürlü, yetkin, girişimci bireyler yetiştirerek toplumun ekonomik, sosyal ve kültürel zenginliğini arttırmak amacındadır.

Üniversitemiz yerleşkelerinde futbol, basketbol, voleybol sahası ve tenis kortlarından oluşan toplam on iki adet açık spor tesisine sahiptir. Merkezde Mühendislik, Fen Edebiyat, İktisadi İdari Bilimler Fakülteleri ve Osmaniye Meslek Yüksek Okulu, ilçelerde ise Kadirli, Bahçe, Düziçi ve Erzin Meslek Yüksek Okulları yer almaktadır. Merkez Yerleşke’de Mart 2007’de hizmete açılan 500 kişilik amfinin yanı sıra, yine merkezde ve meslek yüksekokullarında bulunan bilgisayar laboratuvarları, mesleki eğitime yönelik olarak kullanılan laboratuvar ve atölyeler de eğitim alanları içerisine aktarılmıştır. Üniversite sosyal alanları içerisinde yer alan toplantı ve konferans salonları ele alındığında, Merkez Yerleşkede yer alan iki adet toplantı ve bir adet seminer salonu dışında, Kadirli ve Düziçi Meslek Yüksekokullarında da birer adet toplantı salonu bulunmaktadır.

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi, Erdoğan Hükûmetinin “her ile bir üniversite” projesi kapsamında, 5662 Sayılı “Yükseköğretim Kurumları Teşkilatı Kanununda ve Yükseköğretim Kurumları Öğretim Elemanlarının Kadroları Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile Genel Kadro ve Usulü Hakkında Kanun Hükmünde Kararnameye Ekli Cetvellerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun”la kurulan ve 28 Mayıs 2007 tarihinde Zamanın Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer tarafından onaylanan, 17 yeni üniversiteden biridir. Osmaniye ili Merkez İlçesi Fakıuşağı Mahallesi’nde Nur Dağları’nın eteğinde şimdilik 560 dekarlık kampüsünde,eski Osmaniye MYO’nun binalarında hizmet vermektedir. Üniversitenin Ağustos 2010 itibariyle 4600 öğrencisi, 158 akademik ve 187 idari personeli bulunmaktadır.

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Fakülteler[/mantra-button-color]

Mühendislik Fakültesi
Fen-Edebiyat Fakültesi
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
Mimarlık, Tasarım ve Güzel Sanatlar Fakültesi
İlahiyat Fakültesi
Yüksekokullar
Yabancı Diller Yüksekokulu
Meslek Yüksekokulları
Osmaniye Meslek Yüksekokulu
Kadirli Meslek Yüksekokulu
Düziçi Meslek Yüksekokulu
Erzin Meslek Yüksekokulu
Bahçe Meslek Yüksekokulu

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Enstitüler[/mantra-button-color]

Fen Bilimleri Enstitüsü
Sosyal Bilimler Enstitüsü
Araştırma Merkezleri

OKÜ Merkezi Araştırma Laboratuarı (OKÜMERLAB)

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi adresi[/mantra-button-color]
Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Fakıuşağı Kampüsü 80000 Osmaniye

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi web sitesi ve email adresi[/mantra-button-color]

Site: http://www.osmaniye.edu.tr/
E-posta: obuyukalaca@osmaniye.edu.tr

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi telefonu[/mantra-button-color]

328 825 18 18

Bu yazımızda yandex.com.tr ile tr.wikipedia.org sitelerinden alıntı yapılmıştır.

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi hakkında görüşlerinizi sizden sonrakilere bir ışık olması açısından en aşağıya yorumlayabilirsiniz.Unutmayalım ki bilgi paylaşarak çoğalır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir