Siirt Üniversitesi Fakülte ve Bölümleri

Siirt Üniversitesi taban puanları, fakülteleri, yüksekokulları, meslek yüksek okulları, enstitüleri, lisansüstü programları ile Siirt Üniversitesi adresi, telefonu, yerleşkeleri, sosyal olanakları, öğrenci kulüpleri, ulaşım ve barınma konularında bilgi edinmek için yazımızın devamını ve yorumları okuyunuz

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Siirt Üniversitesi[/mantra-button-color]

Üniversitemiz, 29 Mayıs 2007 tarihinde Siirt ilinde kurulmuş, bilgi çağının gerektirdiği yeteneklere sahip, bilgili ve deneyimli, araştırmacı, dinamik, sanatsal, kültürel ve tarihsel değerlerimize sahip çıkan bir devlet üniversitesidir.

2011-2012 akademik yılında toplam öğrenci sayısı 5.145, personel sayısı ise 458’dir. Kampüste halen birçok binamızın inşaatı hızla yükselmektedir. Bunlardan birisi 21 bin metrekarelik kapalı alanı ile ülkemizin en büyük fakülte binalarından birisi olacak olan Mimarlık ve Mühendislik Fakültesi binasıdır. Gelecek eğitim ve öğretim yılında mimarlık ve mühendislik, eğitim ile fen edebiyat fakültelerimiz merkez yerleşkede hizmet verecek. Bu üç fakültemizde yaklaşık üç bin öğrenci öğrenim görecek. Meslek yüksek, sağlık yüksek, sağlık hizmetleri meslek yüksek okulu ile yeni kurulacak olan ilahiyat fakültesi ise mevcut yerlerinde eğitim ve öğretim hizmetini sürdürmektedir. Üniversitemiz bugün Mühendislik-Mimarlık Fakültesi, Fen- Edebiyat Fakültesi ve Eğitim Fakültesi olmak üzere üç fakülte, bir Sağlık Yüksekokulu ve dört Meslek Yüksekokulu ile bir Araştırma ve Uygulama Merkeziyle faaliyetlerini sürdürmektedir.

Siirt Üniversitesi 5662 Sayılı “Yükseköğretim Kurumları Teşkilatı Kanununda ve Yükseköğretim Kurumları Öğretim Elemanlarının Kadroları Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile Genel Kadro ve Usulü Hakkında Kanun Hükmünde Kararnameye Ekli Cetvellerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun”la kurulan ve 28 Mayıs 2007 tarihinde Ahmet Necdet Sezer tarafından onaylanan, 17 yeni üniversiteden biridir. Siirt ilinde bulunmaktadır.

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Siirt Üniversitesi adresi[/mantra-button-color]
Siirt üniversitesi Güres Caddesi 56100 Siirt

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Siirt Üniversitesi web sitesi ve email adresi[/mantra-button-color]

Site: http://www.siirt.edu.tr/
E-posta: siirtuniversitesi@siirt.edu.tr

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Siirt Üniversitesi telefonu[/mantra-button-color]

484 223 12 24

Bu yazımızda yandex.com.tr ile tr.wikipedia.org sitelerinden alıntı yapılmıştır.

Siirt Üniversitesi hakkında görüşlerinizi sizden sonrakilere bir ışık olması açısından en aşağıya yorumlayabilirsiniz.Unutmayalım ki bilgi paylaşarak çoğalır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir