Şota Rustaveli Devlet Üniversitesi Fakülte ve Bölümleri

Şota Rustaveli Devlet Üniversitesi taban puanları, fakülteleri, yüksekokulları, meslek yüksek okulları, enstitüleri, lisansüstü programları ile Şota Rustaveli Devlet Üniversitesi adresi, telefonu, yerleşkeleri, sosyal olanakları, öğrenci kulüpleri, ulaşım ve barınma konularında bilgi edinmek için yazımızın devamını ve yorumları okuyunuz

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Şota Rustaveli Devlet Üniversitesi[/mantra-button-color]

Önemli bir eğitim, bilim ve kültür merkezi olan Şota Rustaveli Devlet Üniversitesi, 75 yıllık uzun bir geçmişe sahiptir.

Şota Rustaveli Devlet Üniversitesi 5 fakülteden oluşmaktadır: Eğitim ve Fen Bilimleri, Sosyal Bilimler, İşletme ve Hukuk, Tarım Teknolojileri ve Ekoloji, Turizm ve Mühendislik Teknolojileri. Aynı zamanda üniversitemiz birçok enstitü de içermektedir: Karvegil Çalışmaları Araştırma Enstitüleri, Fitopatoloji, Membran Teknolojileri ve Niko Berdzenishvili Bilimsel Araştırma Enstitüleri. Halihazırda 5000 kişiyi aşkın öğrenci Mesleki, Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora programlarında eğitim almaktadır. Öğretim ve araştırma süreçleri 249 öğretim görevlisi, 39 araştırmacı ve yaklaşık 200 misafir öğretim görevlisi içermektedir. 11 Mesleki, 40 Lisans, 44 Master, 28 Doktora ve 2 tek-seviyeli programları vardır. Şota Rustaveli Devlet Üniversitesi, öğrencilerin, araştırmacıları ve öğretim üyelerin beraber çalıştığı çok işlevli bilimsel bir kurumdur. Bilimin çeşitli alanlarında düzenlenen uluslararası bilimsel konferanslar ve sempozyumlar için makul bir ev sahibi olarak kabul edilir.

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Şota Rustaveli Devlet Üniversitesi adresi[/mantra-button-color]
Georgia, Batumi, Ninoshvili str. 35, 6010

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Şota Rustaveli Devlet Üniversitesi web sitesi ve email adresi[/mantra-button-color]

Site: http://www.bsu.edu.ge/index.php?lang=en
E-posta: info@bsu.edu.ge

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Şota Rustaveli Devlet Üniversitesi telefonu[/mantra-button-color]

995 (88222) 7-17

Bu yazımızda yandex.com.tr ile tr.wikipedia.org sitelerinden alıntı yapılmıştır.

Şota Rustaveli Devlet Üniversitesi hakkında görüşlerinizi sizden sonrakilere bir ışık olması açısından en aşağıya yorumlayabilirsiniz.Unutmayalım ki bilgi paylaşarak çoğalır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir