Süleyman Şah Üniversitesi Fakülte ve Bölümleri

Süleyman Şah Üniversitesi taban puanları, fakülteleri, yüksekokulları, meslek yüksek okulları, enstitüleri, lisansüstü programları ile Süleyman Şah Üniversitesi adresi, telefonu, yerleşkeleri, sosyal olanakları, öğrenci kulüpleri, ulaşım ve barınma konularında bilgi edinmek için yazımızın devamını ve yorumları okuyunuz

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Süleyman Şah Üniversitesi[/mantra-button-color]

Süleyman Şah Üniversitesi, Erdemli ve seviyeli fertler yetiştiren, kendini ifade eden, özgüveni yüksek, özgün konuları araştıran ve sorgulayan bilim insanlarını teşvik eden, bir üniversitedir.

Uluslararası standartlarda bilimsel çalışmaların ve eğitim-öğretim faaliyetlerinin yürütüldüğü, sosyal bilimler konusunda değişik ülkelerden akademisyenleri ve öğrencileri etkileyecek bir cazibe alanı oluşturarak dünyanın önde gelen üniversitelerinden biri olmayı amaçlamaktadır. Katılımcı ve paylaşımcı yönetim anlayışı ile motivasyonu artırmak ve performansı yükseltmek, bilişim teknolojilerini kullanarak personel ve öğrencilere daha hızlı hizmet sunmaktadır. Seçkin akademik kadrosu, kalite odaklı eğitim – öğretim faaliyetleri ve zengin sosyal – kültürel etkinlikleriyle, kısa süre içinde Türkiye ve Dünyada en öndeki üniversiteler içerisinde yer almayı hedefleyen Süleyman Şah Üniversitesi; sağlayacağı geniş burs ve mali destek imkânlarıyla da tercih edilen bir üniversitedir.2 Fakültenin 6 Bölümünde toplam 300 öğrenciyle eğitim-öğretime başlamayı hedeflemektedir.

Süleyman Şah Üniversitesi; İstanbul’da 2010 yılında kurulan bir vakıf üniversitesidir.
Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 15 Nisan 2010 tarihinde çıkardığı 5981 Sayılı Kanunla kurulmuştur. Sistem Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından kurulmuştur. İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi, İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi olmak üzere 3 fakültesi, İngilizce Dil Okulu ve Sosyal Bilimler Enstitüsü ile Fen Bilimleri Enstitüsünden oluşmaktadır.

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Akademik Birimler[/mantra-button-color]

İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi
Psikoloji
Sosyoloji
Türk Dili ve Edebiyatı
Uluslararası İlişkiler
İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi
İşletme Bölümü
İktisat Bölümü
Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü
Uluslararası Ticaret ve Finans Bölümü
Ortak eğitim

Ayrıca bakınız: Ortak eğitim
Süleyman Şah Üniversitesi’nde öğrencilerin eğitim aldıkları alanla ilgili çalışarak tecrübe kazanmasını amaçlayan ortak eğitim programı yürütülmektedir.

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Süleyman Şah Üniversitesi adresi[/mantra-button-color]
Atalar Mah. Şehit Hakan Kurban Cad. No: 44, 34865 Kartal, İstanbul

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Süleyman Şah Üniversitesi web sitesi ve email adresi[/mantra-button-color]

Site: http://www.ssu.edu.tr/
E-posta: bilgi@ssu.edu.tr

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Süleyman Şah Üniversitesi telefonu[/mantra-button-color]

216 586 45 00

Bu yazımızda yandex.com.tr ile tr.wikipedia.org sitelerinden alıntı yapılmıştır.

Süleyman Şah Üniversitesi hakkında görüşlerinizi sizden sonrakilere bir ışık olması açısından en aşağıya yorumlayabilirsiniz.Unutmayalım ki bilgi paylaşarak çoğalır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir