Uluslararası Saraybosna Üniversitesi Fakülte ve Bölümleri

Uluslararası Saraybosna Üniversitesi taban puanları, fakülteleri, yüksekokulları, meslek yüksek okulları, enstitüleri, lisansüstü programları ile Uluslararası Saraybosna Üniversitesi adresi, telefonu, yerleşkeleri, sosyal olanakları, öğrenci kulüpleri, ulaşım ve barınma konularında bilgi edinmek için yazımızın devamını ve yorumları okuyunuz

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Uluslararası Saraybosna Üniversitesi[/mantra-button-color]

Üniversitemiz 2003 yılında Saraybosna’da kuruldu. Üniversitemiz 3 temel fakülte ile (Mühendislik ve Fen Bilimleri, İktisadi ve İdari Bilimler, Sanat ve Sosyal Bilimler) 2005’de öğretime açıldı. YÖK tarafından denkliği tanınmaktadır.

Uluslararası bir eğitim kurumu olan IUS’ta öğretim ve iletişim dili İngilizcedir. IUS’a kayıt yaptıran öğrenciler bir İngilizce Yeterlik sınavına alınırlar. İngilizceleri yeterli olmayan öğrenciler İngilizce Hazırlık Okuluna devam ederler. İngilizcesi yeterli görülen öğrenciler doğrudan 1. sınıf derslerine başlarlar. IUS yaz döneminde de İngilizcesini geliştirmek isteyen öğrenciler için Yoğun Yaz İngilizce Programı açmaktadır. IUS bölgedeki ve diğer ülkelerdeki üniversitelerle işbirliği yaparak, uluslararası bir araştırma ve eğitim kurumu kimliğiyle Bosna-Hersek’ten ve geniş bir coğrafyadan gelecek öğrencilere huzurlu, rahat ve öğrenme odaklı bir akademik ortam sunar. IUS’ta lisans eğitim-öğretimi 4 fakültede açılan 15 akademik program içinde verilmektedir. Bu Fakülte programlarında okumak isteyen öğrenciler ÖSYM’den tercih yaparak istedikleri programa yerleşirler ve kayıtlarını da İstanbul ofisinden yaparlar.

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Uluslararası Saraybosna Üniversitesi adresi[/mantra-button-color]
International University of Sarajevo Hrasnicka cesta 15, 71210 Sarajevo, BiH

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Uluslararası Saraybosna Üniversitesi web sitesi ve email adresi[/mantra-button-color]

Site: http://www.ius.edu.ba
E-posta: info@ius.edu.ba

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Uluslararası Saraybosna Üniversitesi telefonu[/mantra-button-color]

387 33 957 101

Bu yazımızda yandex.com.tr ile tr.wikipedia.org sitelerinden alıntı yapılmıştır.

Uluslararası Saraybosna Üniversitesi hakkında görüşlerinizi sizden sonrakilere bir ışık olması açısından en aşağıya yorumlayabilirsiniz.Unutmayalım ki bilgi paylaşarak çoğalır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir