Yaşar Üniversitesi Fakülte ve Bölümleri

Yaşar Üniversitesi taban puanları, fakülteleri, yüksekokulları, meslek yüksek okulları, enstitüleri, lisansüstü programları ile Yaşar Üniversitesi adresi, telefonu, yerleşkeleri, sosyal olanakları, öğrenci kulüpleri, ulaşım ve barınma konularında bilgi edinmek için yazımızın devamını ve yorumları okuyunuz

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Yaşar Üniversitesi[/mantra-button-color]

Yaşar Üniversitesi, teknoloji ve bilimi entegre eden, fen ağırlıklı, dünyaya açılmış bir üniversitedir. Yaşar Üniversitesi, “Bilim, Birlik, Başarı” ilkesinden yola çıkarak 4683 öğrencisi ve 512 çalışanı ile çağdaş bir Türk Üniversitesi’dir.

Akademik program altyapısını; “Bölüm Uzmanlık Dersleri” yanında hazırlık döneminden başlayıp 2 ve 4 yıllık Bölüm/Fakülte Programlarına yerleştirilmiş Araştırma ve Yöntembilim, Proje Temelinde Çalışma, İnsanbilimleri, Teknoloji, Tasarım, Sanat derslerinden oluşan Üniversite Ortak Derslerini uygulayacak hale getirmiştir. Akademik kadrosu; alanında uluslararası başarılara imza atmış yerli ve yabancı bilim insanlarıyla zenginleşmiştir. Meslek eğitimi programları ilk ve orta öğretim ile iş ve meslek hayatı arasındaki yetişmiş “ara insan” eksiğini giderecek biçimde geliştirmek, üniversitenin eğitim ve öğretim olanaklarını “sertifika programları” biçiminde yeniden düzenleyerek kampüs dışı sanat, meslek ve yabancı dil eğitim taleplerini de karşılayacak biçimdedir. Spor etkinlikleri bireysel değerleri zihin-strateji sporlarına ağırlık vererek ön plana çıkaran birey ya da küçük grup etkinlikleri olarak yapılandırılmıştır.

Üniversitenin Tarihçesi

Kuruluş Kararı : Selçuk Yaşar Spor ve Eğitim Vakfı 1999 yılında Yaşar Üniversitesi adıyla bir üniversite kurma kararı aldı. Endüstriye olan katkısı ve öncülüğü ile bilinen Yaşar Topluluğu yine öncü niteliği taşımayı amaçlayan bir üniversite yaratmak için yola çıktı.
Kuruluş Kanunu ve Kampus : Yaşar Üniversitesi, 29 Mart 2001 tarihinde TBMM’ce onaylanan 4633 sayılı kanun ile yasalaştı ve 2002-2003 akademik yılında kent içindeki Alsancak Kampusü’nde eğitime başladı. Alsancak kampüsünde hazırlık öğrencileri eğitim görmektedir. Selçuk Yaşar (Bornova/ Ağaçlıyol) kampüsünde lisans ve ön lisans eğitimleri verilmektedir.
Stratejik Oryantasyon : Vizyon ve misyon tanımlamaları Yaşar Üniversitesi’nin, teknoloji ve bilimi entegre eden, fen ağırlıklı, dünyaya açılmış bir üniversite olabilmesi için “Yapılması Gerekenler Çalıştayı” gerçekleştirilerek, bir yol haritası belirlenmiş; yeni bölümler, yeni gereksinimler ve toplumdaki geleceğe ilişkin eğilimler saptanarak bir eylem planı oluşturulmuştur.
2011 yılının Aralık ayında Yaşar Üniversitesi İngilizce Hazırlık Sınıfı, CEA akreditasyonu alarak İngilizce eğitimi alanında akredite olan ilk Türk programı olma başarısını yakaladı. Böylece Yaşar Üniversitesi İngilizce Hazırlık Sınıfı dünyada CEA akreditasyonu olan 96 İngilizce eğitimi programından biri olurken ABD dışında akredite olan dokuzuncu program oldu. CEA akreditasyonu İngilizce Hazırlık Sınıfı’nın vermiş olduğu sertifikaların ve diplomaların uluslararası platformda değeri ve tanınırlığına büyük katkı sağlamış oldu.
Üniversiteye Bağlı Bölümler

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Fakülteler[/mantra-button-color]

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi[/mantra-button-color]

İktisat Bölümü
İşletme Bölümü
Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü
Uluslararası Ticaret ve Finansman
Uluslararası Lojistik
Uluslararası İlişkiler
İletişim Fakültesi
Halkla İlişkiler ve Reklamcılık
Görsel İletişim Tasarımı
Radyo-Televizyon-Sinema
Fen-Edebiyat Fakültesi
Mühendislik Fakültesi
Bilgisayar Mühendisliği Bölümü
Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü
Endüstri Mühendisliği Bölümü
Enerji Sistemleri Mühendisliği Bölümü
Yazılım Mühendisliği Bölümü
Mimarlık Fakültesi
Mimarlık
İç Mimarlık
Hukuk Fakültesi

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Güzel Sanatlar Fakültesi[/mantra-button-color]

Grafik Tasarım Bölümü
Müzik Bölümü
Film Tasarım Bölümü ( Sinema )
Endüstriyel Tasarım Bölümü

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Yüksek Okullar[/mantra-button-color]

Yabancı Diller Yüksekokulu
Meslek

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Yüksek Okullar[/mantra-button-color]

Yaşar Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Yaşar Üniversitesi adresi[/mantra-button-color]
Üniversite Caddesi, No: 35-37, Ağaçlı Yol, PK. 35100 Bornova, İzmir

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Yaşar Üniversitesi web sitesi ve email adresi[/mantra-button-color]

Site: http://www.yasar.edu.tr/
E-posta: bilgimerkezi@yasar.edu.tr

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Yaşar Üniversitesi telefonu[/mantra-button-color]

232 411 50 00

Bu yazımızda yandex.com.tr ile tr.wikipedia.org sitelerinden alıntı yapılmıştır.

Yaşar Üniversitesi hakkında görüşlerinizi sizden sonrakilere bir ışık olması açısından en aşağıya yorumlayabilirsiniz.Unutmayalım ki bilgi paylaşarak çoğalır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir