Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Fakülte ve Bölümleri

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi taban puanları, fakülteleri, yüksekokulları, meslek yüksek okulları, enstitüleri, lisansüstü programları ile Yıldırım Beyazıt Üniversitesi adresi, telefonu, yerleşkeleri, sosyal olanakları, öğrenci kulüpleri, ulaşım ve barınma konularında bilgi edinmek için yazımızın devamını ve yorumları okuyunuz

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Yıldırım Beyazıt Üniversitesi[/mantra-button-color]

Yükseköğretim alanına yeni bir soluk getirmek ve standartları yükseltmek amacıyla yola çıkmıştır. Öğrencilerin hayata atacakları ilk adımlarda onlara destek olmak ve gelecek günler için öğrencilere ufuklar açmak temel hedefidir.

Temel ve yüksek eğitimlerini yurt dışı ve yurt içindeki önde gelen üniversitelerde tamamlamış dinamik ve yenilikçi akademik kadrosu, öğrencilerin geleceğini onlarla birlikte inşa etmek için hazırlıklarını tamamladı. Öğrenci temsilcilikleri, öğrenci dekanlıkları, kulüpler ve organizasyonlarla öğrencilerin daha üniversite eğitimleri sırasında ilerideki yaşamları için ihtiyaç duyacakları tecrübeleri ve daha fazlasını edinme şansına sahip olacaklar. Yıldırım Beyazıt Üniversitesi bilimsel çalışmalar açısından da dünyada bir cazibe merkezi olmak üzere yola çıktı. Çağımızın son teknolojileri ile donatılmış laboratuvarları, uluslararası bilimsel işbirlikleri ve projelerle, çok yakın bir gelecekte bilim alanında dünyanın sayılı üniversiteleri arasına girmek hedefiyle çalışmalarını sürdürmektedir. Kampüs Antares Alışveriş Merkezi, spor alanları, Bowling Salonları, basketbol ve futbol alanları gibi öğrencilerin her türlü aktivitelerini gerçekleştirebilecekleri mekanlarla çevrilidir.

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi, Ankara’nın beşinci devlet üniversitesi olarak (27648 Sayı ve 21 Temmuz 2010 tarihinde T.C. Resmî Gazete’de yayımlanan karar uyarınca) 7 fakülte, 1 yüksekokul ve 4 enstitü ile 1 Konservatuvarla kuruluş, 2011-2012 Öğretim yılında öğrenci alımına başlamış bir devlet üniversitesidir.
2011-2012 eğitim öğretim yılında, Tıp, Hukuk, Siyasal Bilgiler ve Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakülteleri ile Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik bölümleriyle kapılarını üniversite adaylarına açtı.

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Akademik Birimler[/mantra-button-color]

Fakülteler
Tıp Fakültesi
Hukuk Fakültesi
Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi
Siyasal Bilgiler Fakültesi
Sağlık Bilimleri Fakültesi
İşletme Fakültesi
İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi
İslami İlimler Fakültesi
Mimarlık Fakültesi
Enstitüler
Fen Bilimleri Enstitüsü
Sağlık Bilimleri Enstitüsü
Sosyal Bilimler Enstitüsü
Uluslararası İlişkiler ve Stratejik Araştırmalar Enstitü

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Yıldırım Beyazıt Üniversitesi adresi[/mantra-button-color]
Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Etlik Yerleşkesi Ayvalı Mah. Halil Sezai Erkut Cad. Sazak sok. No: 2 Etlik, Ankara

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Yıldırım Beyazıt Üniversitesi web sitesi ve email adresi[/mantra-button-color]

Site: http://www.ybu.edu.tr/
E-posta: mkocaman@ybu.edu.tr

[mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]Yıldırım Beyazıt Üniversitesi telefonu[/mantra-button-color]

312 323 01

Bu yazımızda yandex.com.tr ile tr.wikipedia.org sitelerinden alıntı yapılmıştır.

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi hakkında görüşlerinizi sizden sonrakilere bir ışık olması açısından en aşağıya yorumlayabilirsiniz.Unutmayalım ki bilgi paylaşarak çoğalır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir